Pas një mëngjesi me diell dhe me temperaturë të lartë të ajrit, Tirana u përfshi nga një stuhi shiu dhe breshëri që nisi rreth orës 13. 30.

Për një kohë të shkurtër, ndoshta rreth gjysmë ore valët e stuhisë ranë; por qyteti i Tiranës u përmbyt nga vërshimi i ujërave.

Fotot dhe video më poshtë dëshmojnë një qytet nën ujëra.

Veritas.com.al/

 

Përmbytje "21 dhjetori"

Përmbytje "21 dhjetori"

VIDEO-FOTO/ Një rrebesh shi përmbyt Tiranën. Ja pamjet

 

Rruga e Durrësit

Rruga e Durrësit