Djali i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Jr, është bërë protagonisti i një tweet-imi shumë të veçantë kundër Hillary Clinton, duke e akuzuar atë jo në mënyrë delikate, se ajo qëndron pas vdekjes së Jeffrey Epstein

Mariangela Garofano

 

Përgjigje dhe kundërpërgjigje me vitriol në Twitter, midis Donald Trump Jr dhe Hillary Clinton. Politika demokratike publikoi një tweet-im në të cilën e fton të mos helmojë veten, duke iu referuar deklaratës së Donald Trump sipas së cilit zbardhuesi do të vriste Koronavirusin.

Ju lutemi mos helmoheni vetëm sepse Donald Trump mendon se mund të jetë një ide e mirë,” shkroi Clinton në mënyrë sarkastike. Shigjeta e saj ironike u kap menjëherë nga djali i presidentit, i cili iu përgjigj provokimit të Hillaryt, me një aludim në marrëdhëniet midis burrit të saj Bill Klinton dhe manjatit pedofil të akuzuar, Jeffrey Epstein.

“E dimë, e dimë … helmi ishte rezervuar për Jeffrey Epstein dhe acolitet e tij, apo jo?”,tweetoi  i riu Trump Jr, duke akuzuar Clintons permes reshtave se janë ata pas vdekjes së diskutueshme të Epsteinit diabolik. Një akuzë e maskuar si provokim, të cilin përdoruesit nuk kanë arritur ta kuptojnë, duke marrë parasysh marrëdhënien e njohur të miqësisë që Clintons kishin me milionerin e ndjerë. “Nëse ka një që di të dezinfektojë me zbardhues, është Hillary,” shkruan një përdorues. Dhe përsëri: “Ajo është mbretëresha e vetëvrasjeve misterioze të lidhura me të!”. Në tabulatet mbi të cilat po punojnë hetuesit për të zbuluar raundin e njerëzve të përfshirë në trafikimin e të miturve të realizuar ndër vite nga Jeffrey Epstein, lexohet edhe emri i Bill Clinton. Siç zbulon edhe libri i manjatit,  Relentless Pursuit, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara kishte qenë i ftuar në avionin privat të milionerit të paktën 26 herë. Aeroplani privat i manjatit u quajt nga miqtë “Lolita Express”, një referencë e qartë për pasagjerët shumë të rinj që fluturonin me financierin dhe miqtë e tij të pasur.

Megjithëse ironic, tweet-imi i Trump Jr aludon në dyshime (padyshim të pakonfirmuara) se Jeffrey Epstein mund të jetë helmuar nga dikush i lidhur me familjen Clinton nga frika se financuesi mund të zbulojë detaje të turpshme për ish-presidentin Amerikan. Epstein u gjet i vdekur në qelinë e tij në 10 gusht 2019, pasi u arrestua në korrik të po këtij viti, me akuzën e trafikimit të fëmijëve. Megjithëse autoritetet thanë që burri vdiq nga vetëvrasja, ish-shefi i patologjisë mjekoligjore në Nju Jork tha që një autopsi sugjeron se ishte një vrasje. Për të mbështetur këtë tezë, ishte Donald Trump, i cili kishte ndarë mendimin e komplotit të Terence K. Williams. Aktori, dy ditë pas vdekjes së tij, tha se ishte i befasuar që manjati kishte kryer vetëvrasje kur ai “supozohej të ishte nën mbikëqyrje 24 orë në 7 ditë, dhe po pyetej për përfshirjen e mundshme të Clinton: “Si ishte e mundur? Epstein kishte informacion për Bill Clinton dhe tani ka vdekur”.

VERITAS.COM.AL