Aktori Harry Dean Stanton, i njohur për rolet e tij në filma si “The Godfather II”, “Alien” dhe “Cool Hand Luke”, ka vdekur për shkaqe natyrale në moshën 91 vjeç.

Ylli, i lindur në Kentucky kishte një karierë që u shtri në më shumë se gjashtë dekada, e cila u shfaq në shumë filma, ku poërfshihen ‘1984’s Paris’, ‘Texas’ dhe ‘Repo Man’.

Më së fundi, ai u shfaq në hitin ‘HBO shoë Big Love’, dhe gjatë viteve të fundit të jetës së tij në ‘Tëin Peaks’.

Roli i fundit i Stanton është në ‘Lucky’ – një film që do të shfaqet në fund të këtij muaji.

Ai vdiq në siptalin ‘ Cedars Sinai’ në Los Angeles ditën e premte- siç deklaroi agjenti i tij John Kelly.

Ai ishte “një indutrsi kënaqësie dhe dashurie” dhe fitoi një reputacion për “përgatitjen e tij të përpiktë” dhe  personallitetin e butë.

Veritas.com.al/