Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi.

Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi do të bëjë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit.

Postimi i Ambasadës Amerikane:

Çfarë është reforma në drejtësi?

Si po zbatohet?

Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve?

Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit. #CfareEshteReformaNeDrejtesi #NdalKorrupsionit.

VERITAS.COM.AL/

🇦🇱 | Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot,…

Publiée par U.S. Embassy-Tirana sur Lundi 22 juillet 2019