Covid19/ Shqipëria ende nuk ka zbuluar asnjë rast me virusin ‘britanik’.
Vendi ynë është rrethuar nga virusi britanik, një nga mutacionet e Covid 19-tës. Në Kosovë, Mal të zi dhe Greqi janë zbuluar raste të prekuris...
Kush hetoi për UÇK? Sot mbledhja e parë për komisionin e posaçëm parlamentar
Komisioni i posaçëm parlamentar që do hedhë dritë mbi  rrolin e institucioneve shqiptare në hetimin e krimeve të supozuara të UCK në territori...
“Basha tradhtoi vendin”, Topalli në Top Talk: Për sa kohë ky është në opozitë, Rama do të jetë në qeveri
Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli ndodhet sot e ftuar në emisionin Top Talk në drejtimin e gazetarit Denis Dyrnjaja. ...
Kush ka bërë kolaudimin në vitin 2020 do ta ribëjë në 2022/ Altin Gonxhe, kreu i DPSHTERR
Fundi i koncesionit të kolaudimit të makinave ishte fokusi i emisionit “60 Minuta” në Scan. Kreu i DPSHTRR, Blendi Gonxhe u ndal në detaje tek...
Bino: Vaksina anti-COVID s’është e detyrueshme, mos besoni teoritë konspirative me çip
Vaksina anti-COVID nuk do të jetë detyrueshme. Do të jetë vetë qytetari që do e bëjë këtë zgjedhje. Shefja e Departamentit të Epidemio...
SHBA shpreson që BE të hapë Konferencën Ndërqeveritare për Shqipërinë/ Palmer
Shtetet e Bashkuara shpreson që Konferenca Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së të organizohet para fundit të presidencës gjermane të Bashkim...
A do të auditohen fletëvotimet e dyshuara në Georgia? Guvernatori Kemp pranon, por thotë se është në dorë të sekretarit të shtetit.
-'Unë bëra thirrje për një kontroll të nënshkrimit,' i thotë Kemp drejtueses së Fox News, Laura Ingraham- Guvernatori Brian Kemp, Republikani i...
Donald Trump thotë se do të bëjë fushatë në Georgia në 5 dhjetor
Presidenti Donald Trump tha të enjten se do të bëjë fushatë në Georgia, të shtunën, 5 Dhjetor, për të ndihmuar Republikanët në zgjedhjet gjatë bal...
Ish-luftëtarë të UÇK-së, akuza Bashës/ Përsërisin deklaratën e 2013-ës: Trego provat e rrejshme kundër nesh
Përveçse po flitet tani, emri i Lulzim Bashës dikur është përmendur edhe nga një grup ish-ushtarësh të UÇK-së, nën akuzat për grumbullim të provav...
Dr. Silva Bino: Analiza tek mjeku i familjes për 40 minuta; Do përdorim testet e thjeshta,
OBSH do të mbështesë Shqipërinë me 200 mije teste te shpejta brenda 7-8 javësh deklaroi kreu i saj per Europen një dite me pare Dr Hans Kluge. ...