Rama për The Guardian: T’u japim mundësinë afganëve që të marrin frymë sërish. E dimë çfarë është të jetosh në diktaturë’
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë për The Guardian ditën e sotme pas vendimit për strehimin e 2 mijë afganëve në Shqipëri....
Departamenti i Shtetit në intervistë me TCH: Mbështesim “Ballkanin e Hapur” sipas rregullave të BE-së
Temperaturat e larta të përplasjes politike Tiranë-Prishtinë, u rritën edhe njëhërë tjetër këtë mes Gushti.  Kësaj here molla e sherrit është...
Vendi rrezikohet nga zjarret, mblidhet Komiteti i Mbrojtjes Civile.
Komiteti i Mbrojtjes Civile diskutoi për situatën e krijuar ditët e fundit nga zjarret në disa zona të vendit. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi...
Riatdhesimi shqiptarëve nga Siria/ Marc Ghorayeb tregon detajet e operacionit të tretë
Marc Ghorayeb, këshilltar jo rezident i kryeministrit Edi Rama në Lindjen e Mesme në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Liban Muha...
Protestat në Vlorë/ Kreu i operatorëve turistik: Falënderojmë Ramën, anulojmë protestën që kishim organizuar për sot në mbrëmje
Zgjatja e orarit të muzikës deri në orën 23:00, njoftim që u bë me dije sot nga kryeministri Edi Rama, duke se ka kënaqur edhe kërkesat e pronarëv...
Rama intervistohet nga Grenell, flet për shpalljen ‘non grata’ të Berishës: Sinjal për mbarimin e pandëshkueshmërisë
Ish-i dërguar i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një intervistë me kryeministrin, Edi Rama në median ame...
‘Në mes të Europës dhe ishim të kufizuar”, Rama flet në ‘France24’ për vaksinimet në Shqipëri: Nuk ishim vetëm, por ishim në gjendje psikologjike të rënduar
“Shqipëria, një vend i Ballkanit me 2,8 milionë banorë dhe një diaspore prej dy milionë në Europë, shpreson hapjen zyrtare, javën e ardhshme, të...
Sipas një raporti, Trump thotë se ai mendon se do të ‘rikthehet’ si president në gusht
Jake Lahut Ish Presidenti Donald Trump thuhet se u ka thënë njerëzve se ai mendon se do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë si president i ulur der...
Rama për opozitën: “Kurrë nuk kanë qenë humbës të mirë’/ FT
Kryeministri Edi Rama tha se ai është prova se vendi i tij Shqipëria po bën përparim drejt anëtarësimit në BE. Duke folur në një intervistë  për F...
Bujar Nishani: Akuzat për vjedhje votash, alibi e dobët! Rama do fitojë dhe në 2025 nëse PD s’reformohet
Akuzat për vjedhje të votave në 25 prill, ish-presidenti Bujar Nishani, një nga kritikët më të fortë kundër kryedemokratit Lulzim Basha, i ka kons...