Escobar për Kosovën: Sido që të ecni përpara, Asociacionin do ta keni
I dërguari i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka treguar për strategjinë për zgjidhjen e konfliktit të ngrirë mes Kosovës...
Deputetja e PD: Bashkimi? Ngërçi i madh që kemi është ‘non-grata’
Deputetja e PD, Oriola Pampuri tha se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e A...
Ka zyrtarë që s’po i zë gjumi nga frika se do të shpallen ‘Non Grata’ ose do shkojnë në burg! Drejtësia po jep rezultate: Ambasadore Yuri Kim
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ështe shprehur e bindur se Reforma në Drejtësi po jep rezultate. E për të përforcuar këtë bindje të saj, në një in...
Situata nga gripi, Dr. Pipero: Temperatura 38.5 të menaxhohet në shtëpi me lëngje dhe paracetamol!
Mjeku Pëllumb Pipero sugjeron që të gjithë qytetarët që kanë temperaturë prej gripit, të mos nxitojnë drejt spitaleve. Sipas tij, në 3-4 ditët e p...
Autori amerikan i librit “Armët dhe çunat” flet për Gërdecin: Asgjë nuk fshihet dot përgjithmonë!
Gazetari amerikan Guy Lawson, autor i librit “Armët dhe çunat”, i cili fitoi gjyqin pas padisë së Shkëlzen Berishës thotë se ka një mënyrë për të ...
Edhe Alda Klosi gjen alibi për 120 mijë euro që i vodhën! Paskan qenë euro të xhaxhait në Amerikë (!).
Është zbardhur dëshmia e plotë e Alda Klosit, ish-drejtoreshës së koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë në kohën kur drejtohej nga Arben Ahmetaj ...
Derek Chollet, këshilltar i lartë i DASH thotë se Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira
Udhëheqësit në Kosovë dhe Serbi duhet të marrin vendime të vështira dhe të tregojnë kuroja, në mënyrë që të lënë mënjanë ndasitë dhe të bëjn...
Rama anulon konferencën e fundvitit: “Ç’kisha për të thënë për fundvit, e nisa me Pakon e Madhe të Mbështetjes”.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nuk do të mbajë konferencën e fundvitit. Në një postim të gjatë në Facebook, kreu i qeverisë shpjegon edh...
Nata e ndërrimit të viteve në Tiranë, zv. Drejtori i policisë: 400 forca në terren, garantojmë rendin dhe sigurinë!
400 forca policie do të jenë në terren natën e ndërrimit të viteve në Tiranë për të garantuar rendin dhe sigurinë. Luigj Vathi, zv. drejtori për r...
Cili do të jetë Avokat i Popullit? Balanca jo më. As ndonjë tjetër me lidhje politike. As PD nuk ka akskluzivitet.
Dy emrat e opozitës për Avokat të Popullit, Ledio Braho dhe Altin Goxhaj u rrëzuan me votat e mazhorancës me të njëjtin argument: Këtë institucion...