Rama: ‘Ne nuk harrojmë, kemi qenë dikur si talebanët sot. Evropa e sheh veten në dokumentaret e Netfix!’/BBC
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median britanike BBC në lidhje me strehimin e agfanëve në Shqipëri duke theksuar se ne kemi ...
Edi Rama: Afganët që do të vijnë në Shqipëri janë gra, gazetarë dhe mësues që kanë punuar me ushtrinë e SHBA
Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për një media spanjolle, ka zbuluar për herë të parë se sa qytetarë afganë do të vijnë në Shqipëri vetëm ...
Një mijë afganë vijnë këtë javë, Rama për “El Periodico”: Nuk mund të qëndronim indiferentë!
Dy vendet e Ballkanit, Shqipëria dhe Kosova, kanë pranuar kërkesën e SHBA për të pranuar një pjesë të atyre afganëve që ikin nga talebanët, nis nj...
‘Talibanët të pamëshirshëm me ne, do na vrasin!’/ Përkthyesi afgan i komandove shqiptare
Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu ka mundur të identifikojë dhe intervistojë përmes telefonit njërin prej shumë përkthyesve afgan, që kanë...
Rama për The Guardian: T’u japim mundësinë afganëve që të marrin frymë sërish. E dimë çfarë është të jetosh në diktaturë’
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë për The Guardian ditën e sotme pas vendimit për strehimin e 2 mijë afganëve në Shqipëri....
Departamenti i Shtetit në intervistë me TCH: Mbështesim “Ballkanin e Hapur” sipas rregullave të BE-së
Temperaturat e larta të përplasjes politike Tiranë-Prishtinë, u rritën edhe njëhërë tjetër këtë mes Gushti.  Kësaj here molla e sherrit është...
Vendi rrezikohet nga zjarret, mblidhet Komiteti i Mbrojtjes Civile.
Komiteti i Mbrojtjes Civile diskutoi për situatën e krijuar ditët e fundit nga zjarret në disa zona të vendit. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi...
Riatdhesimi shqiptarëve nga Siria/ Marc Ghorayeb tregon detajet e operacionit të tretë
Marc Ghorayeb, këshilltar jo rezident i kryeministrit Edi Rama në Lindjen e Mesme në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Liban Muha...
Protestat në Vlorë/ Kreu i operatorëve turistik: Falënderojmë Ramën, anulojmë protestën që kishim organizuar për sot në mbrëmje
Zgjatja e orarit të muzikës deri në orën 23:00, njoftim që u bë me dije sot nga kryeministri Edi Rama, duke se ka kënaqur edhe kërkesat e pronarëv...
Rama intervistohet nga Grenell, flet për shpalljen ‘non grata’ të Berishës: Sinjal për mbarimin e pandëshkueshmërisë
Ish-i dërguar i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një intervistë me kryeministrin, Edi Rama në median ame...