Grushti ka ndodhur
Frrok Çupi Do ta kisha vënë në thonjëza, sikur fjala “grusht” të mos ishte përdorur aq shumë. Aq u përdor “grushti i shtetit” këto kohë, saqë mediat botërore nuk e vënë më në thonjëza, madje e ...
Edi Rama në kërkim të konfliktit të humbur
Nga Armand Shkullaku/ Fjalimi i kryeministrit Rama të enjten në mbrëmje, ndonëse i mbajtur në vijim të festës për miratimin e Reformës në Drejtësi, nuk dha asnjë sinjal pajtimi apo bashkëpunimi me op...
Te porta nuk pret më njeri…
Nga Frrok Çupi Dje nuk kishte njeri para portës së Kuvendit. Kjo nuk ka ndodhur kurrë, ose shumë rrallë. Veç një “kasketë”, siç janë quajtur komun...
LSI ka rezerva mbi qeverisjen Rama
Lëvizja Socialiste për integrim nuk ka vonuar t’i përgjigjet Partisë Socialiste, e cila, përmes Fatmir Xhafajt deklaroi se koalicioni nuk po funksiono...
Nata që tronditi Mynihun
Një 18-vjeçar qëllon pa dallim njerëzit në një qendër tregtare në Mynih dhe vret së paku 9 vetë. Pas një nate në gjendje të jashtëzakonshme, shtrohet ...
PS- LSI, një martesë vetëm në letra
Dashurisë së 1 prillit 2013 i ka mbetur vetëm ajo që në fakt ishte në thelb arsyeja e ngjizjes së saj: pushteti! Pas tri vitesh “martese”, që do të sillte Rilindjen e Shqipërisë, Edi Rama e Ilir Meta ...
Diçka po i ndodh Shqipërisë. Po kontinentit?
Frrok Çupi Dje, bulevardi i madh i Tiranës mu bë njësoj si në verën e vitit 2003, në çastin e eklipsit diellor. Edhe atë ditë- një i nxehtë afrikan. Edhe atë ditë e kam parë bulevardin të boshatisu...
Soros, ti nuk mund bësh drejtësi Kolumbiane në Shqipëri. Merre Ramën dhe zhduku nga ky vend
  Nga Aleksandër Rrema –   Këto ditë kemi parë debate të shumta për reformën, tone dhe tensione që kanë thyer çdo limit mediatik dhe nervor. Padiskutim që kjo situatë është kthyer...
Rama e ka mendjen te71 vota per mbajtjen e qeverise
Që pas kërcënimit të Ilir Metës për “qeveri ekspertësh”, Rama ka intesifikuar takimet me deputetët  të të gjitha krahëve dhe eksponentët e Partisë Socialiste. Herë personalisht siç bëri sot herët ...
Nje deputet socialist zbulon realitetin dhe friken mes deputeteve
Një nga njerëzit më të afërt të Edi Ramës, deputetit i Partisë Socialiste Artan Gaçi, në një shkrim të botuar sot në gazetën “Tema”, bën një pohim “të çuditshëm”. Sipas Gaçit 80% e deputetëve në p...