Vdes lideri i paqes në Irlandën e Veriut, Martin McGuinness, në moshën 66 vjeç.
(FOTO: Martin McGuinness, ish zëvendës minsitër i Parë në Irlandën e Veriut)/ Martin McGuinness, i Sinn Fein në Irlandën e Veriut, ish zëvendës...
Rregulatori i Botës vdes në moshën 101 vjeç.
Kështu e kanë quajtur sot mediat amerikane: "Rregullator i Botës", David Rokfeler. Disa breza njerëzorë, erdhën dhe u larguan me emrin misterio...
Valbona i shkruan letër Berishës si e torturoi Fatmir Xhafa
Motra e një “armiku të Partisë”, Arben Duka, që u dergj burgjeve të rënda të diktaturës komuniste, i ka shkruar letër sot ish- presidentit të repu...
Miladin Popoviçin e vrau një mësues nga Gjakova, Haki Taha.
(FOTO: Mësuesi Haki Taha)/ Sado që në histori është shënuar marrëdhënia skllavëruese komuniste mes të dërguarve jogosllavë dhe popullit shqipta...
Përballja me banorët e Zharrëzës, tregoi se Lulzim Basha është misionar dhe Lider Popullor!
  Nga Nard Ndoka/ Të drejtosh partine me të madhe opozitare është nje detyre e veshtire, Lulzim Basha kishte shume pikepyetje perpara tij d...
Miku im, Pandi!, sikur të ishte Namiku si ti, sa herë do ta kishte vrarë të bijën!
Nga: Astrit Patozi/ Po të kishte ndjekur kriterin e Pandit, që i kërkoi “Rilindjes” ndjesë për të birin, Namik Dokle duhet ta kishte vrarë nja ...
ROBERT F. KENNEDY Jr. THOTË SE DONALD TRUMP MUND TË JETË PRESIDNETI MË I MADH NË HISTORI.
  (FOTO: Robert F. Kennedy Jr)/ Robert F. Kennedy Jr., djali i Robert Francis “Bobby” Kennedy ndoshta bëri deklaratën më shokuese në in...
Marinë Le Pen do të shokojë botën me fitoren trullosëse si Presidente e Francës/ Sipas Leonie Hill Capital.
(FOTO: Marine Le Pen)/ Kompania e investimeve të programeve inteligjente kompiuterike “Leonie Hill Capital” ka parashikuar se Marine Le Pen e F...
FBI jep një lajm mahnitës për Flynn pas traskiptimit të bisedës me ambasadorin e Rusisë
(FOTO: Gjeneral Michael Flynn)/ Gjeneral Michael Flynn është një hero i cili ia dedikoi jetën vendit të tij. Dorëheqja e tije  detyruar nuk ish...
Ndahet nga jetaTzvetan Todorov, eseist dhe historian i mendimit
  I lindur në 1939 në Sofie (Bullgari), teoricieni i letërsisë studioi mendimin humanist dhe totalitarizmin. Mendimtari, teoricieni i l...