Andrew Cuomo rezervoi 200 dhoma për miqtë që do të vinin për fitoren e Hillary, në D.C
(FOTO: Andrew Mark Cuomo, guvernator) Guvernatori i New York-ut, Andrew Cuomo rezervoi 200 dhoma hoteli në Washington, D.C. për familjen e  tij...
Kissinger: Trump mund të hyjë në Histori si një ‘President shumë i rëndësishëm’/ VIDEO
(FOTO: Hendry Kissinger) Dje në emisionin televiziv "Face the Nation" i transmetuar në CBS, Henry Kissinger, ish-Sekretari i Shtetit, nën Presi...
Donald Trump ka mbërritur në Mar-a-Lago, do të qëndrojë për festën e Krishtlindjeve me familjen
(FOTO: Donald Trump me familjen për festën e Krishtlindjeve)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka mbërritur në Mar-a-Lago që mbrëmë, e Premt...
Thatcher shpallet Gruaja më e fuqishme e 70 vjetëve të fundit
(FOTO: Margaret Thatcher) Margaret Thatcher ka kryesuar listën e grave më influencave gjatë 70 vjetëve, në  programit “Ora e Grave në BBC”. Anë...
A po pyesnit ç’u bë Ermira Mehmeti? I është kthyer politikës, por jo në Maqedoni.
(FOTO: Ermira Mehmeti) E keni parë shpesh herë edhe në ekranet e Tiranës. Në fillim ju ka “gozhduar” më shumë se një ditë më vonë. Por gjithnjë...
Cili është Erdogan?, sipas revistës BILD. I vërteti apo teatrali?
Disa e adhurojnë, disa e urrejnë, të tjerë e kanë frikë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është një figurë kaq e polarizuar muajt e fundit. A...
John McCain i jep grusht pas shpine Donald Trump. Shiko në ç’mënyrë “për të vjellë” e bëri…
  (FOTO: John McCain) John McCain sapo e tregoi ngjyrën e  vërtetë edhe një herë tjetër!- shkruan “Amerikan Writers”. Ai shkoi te progr...
Megyn Kelly thotë ‘S’ka diskutim” që jam një ‘Person i urryer’
Duke goditur Presidentin e zgjedhur Trump dhe gjoja sikur është duke mbrojtur fjalën e lirë, Megyn Kelly te stacioni NPR të mërkurën në darkë iu r...
Clint Eastwood na zbulon luftën e tij drejt suksesit, e cila të copëton zemrën
(FOTO: Clint Eastwood)/  Në 60 vjetët e fundit, Eastwood i ka bërë njerëzit romantikë, ka frymëzuar dhe ka tërhequr një  numër të pamasë zemras...
Vdes astronauti i parë amerikan, John Glenn
(FOTO: John Glenn- njeriu i parë në orbitën e Tokës) Astronauti dhe senatori amerikan, John Glenn, i cili mori famë në vitin 1962 si i pari ame...