Megyn Kelly thotë ‘S’ka diskutim” që jam një ‘Person i urryer’
Duke goditur Presidentin e zgjedhur Trump dhe gjoja sikur është duke mbrojtur fjalën e lirë, Megyn Kelly te stacioni NPR të mërkurën në darkë iu r...
Clint Eastwood na zbulon luftën e tij drejt suksesit, e cila të copëton zemrën
(FOTO: Clint Eastwood)/  Në 60 vjetët e fundit, Eastwood i ka bërë njerëzit romantikë, ka frymëzuar dhe ka tërhequr një  numër të pamasë zemras...
Vdes astronauti i parë amerikan, John Glenn
(FOTO: John Glenn- njeriu i parë në orbitën e Tokës) Astronauti dhe senatori amerikan, John Glenn, i cili mori famë në vitin 1962 si i pari ame...
Bernard Cazeneuve, kryeministri i ri i Francës – një besnik i Hollande
  Para katër muajsh, ministri i brendshëm as që e përfytyronte se një ditë mund të bëhej kryeministër. Portreti i një njeriu rigoroz që ng...
Pse u vra Gadafi?! Fjalët e fundit kur përgjërohej për mëshirë: “Çfarë ju kam bërë?”
(FOTO: Momentet e fundit të al Gaddafi-t) Vrasja e liderit Libian, Kolonelit Omar Gadafit, është kunsideruar si  një ndër krimet më të mëdha  n...
Kejdi Halili, ishte djali i gazetares Erenestina Halili. Ai u vra mbrëmë bashkë me Ergi Dinin.
(FOTO: Kejdi Halili me të ëmën Erenestina, në një çast pushimesh)/   Mbrëmë në aksidentin tragjik me motor në rrugën “Bajram Curri”në Tiranë, h...
Mësoni cili është Jeff Sessions, Prokurori i ardhshëm i Amerikës!/ VIDEO
  (FOTO: Senatori Jeff Session) Sen. Jeff Sessions është përzgjedhur nga Presidenti i zgjedhur Donald Trump si Prokuror i Përgjithshëm ...
Jared Kushner, burri i Ivanka-s, AS-i politik i klanit Trump
(FOTO: Ivanka Trump, Jared Kushner dhe dy fëmijë të tyre: Arabella dhe Jozeph, i treti Theodhore nuk ndodhet në foto) Nga Katia Fache/ Ai ës...
Pse kishin thënë se Bannon e të tjerë janë “të egër” për shqiptarët?!
(FOTO: Stephen Bannon dhe Reince Priebus, të zgjedhur nga Donald Trump si pjesë e administratës presidenciale) Veritas.com.al/ Stephen Banno...
Lot, trëndafila dhe përqafime: Hillary Clinton në ditë zie për humbjen!
Nga CHARLIE SPIERING/ -John Podesta qante pa pushim. Bill Clinton vetëm qante. Hillary Clinton përqafonte anëtarët e ekipit të saj që përjetoni...