Evropa i kërkon Serbisë të distancohet nga Rusia, ose ka pasoja. Alarmohet Beogradi.
Bomba e madhe ka plasur në Serbi. Bashkimi Evropian po i bën presion presidentit të Serbisë, , që të mos vonojë vendosjen e sanksioneve kundër Rus...
Sot dita e fundit e referendumit në Donbask. Rusia: ‘Voto ‘po’, ose humb punën’.
Më shumë po flitet tani për votimin në referendumet e diskredituara në rajonet e pushtuara të Ukrainës. Një banor në qytetin e pushtuar të Enerho...
Lufta në Ukrainë: Rusia bën disa përjashtime, megjithatë burrat ikin nga thirrja për luftë.
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka caktuar një sërë profesionesh që do të përjashtohen nga rekrutimi me qëllim të nxitjes së përpjekjeve të saj të ...
Shqipëria, destinacioni befasues i ushqimit në Evropë: Condé Nast Traveller
Pas një shekulli trazirash, mirëpritja e Shqipërisë mbetet e pandryshuar ndërsa refugjatët kthehen për të rindërtuar identitetin e tyre kombëtar d...
Gazeta spanjolle: Çfarë ka Shqipëria që i bën vizitorët të dashurohen pas saj?
  Kroacia e re, alternativa e Greqisë apo sekreti i fundit i Evropës janë disa nga epitetet me të cilat po fillon të njihet një nga zonat më p...
Një kompani holandeze ka projektuar një kullë me pamje të profilit të Skënderbeut në qendër të Tiranës/ The Guardian
Kompania holandeze “Mermer Arch Mound” ka gati një projekt për ndërtimin e një kulle në Tiranë, e cila do të jetë një kompleks zyrash dhe banesash...
100 vjetori me SHBA dhe negociatat me BE/ Sheshi ‘Skënderbej’ në Tiranë mbushet plot për koncertin e madh!
    (Foto nga sheshi Skenderbej) Ne kemi fatin dhe mundësinë të jetojmë në të përpjetën drejt majës ku Shqipëria e ka vendin e ...
Opozita iraniane lajmëron shtyrjen e samitit që do të mbahej nesër në Durrës. Kërcënimi terrorist vjen nga mullahët.
Këmbënat e alarmit të Ambasadës Amerikane në Shqipëri për një kërcënim të mundshëm që shënjestron një samit të organizuar nga opozita e Iranit në ...
Në këtë bar në Prisdhtinë ndalohet hyrja e qytetarëve nga vendet e BE.
Një lokal në Prishtinë proteston në mënyrë të veçantë për dështimin e radhës të Bashkimit Evropian për të mos liberalizuar vizat për qytetarët e  ...
Tentativë për sulm terrorist në Itali; çifti nga Kosova vepronte në emër të ISIS.
Një burrë dhe një grua me origjinë nga Kosova, por të lindur në Itali, janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen se planifikuan një sulm ...