Art
Martin Leka: “Mea culpa”, ato që s’munda të t’i thosha dje…
Francesk Radit/ I dashur Franko! Po të shkruaj sot, ato që s’munda të t’i thosha dje! Dhe e di pse? E para, sepse nuk isha i sigurt në...
Vdes Gilbert Baker, disenjatori i flamurit ylber të komunitetit LGBT, 65 vjeç.
Gilbert Baker, artisti nga San Francisko i cili ka krijuar flamurin ylber si një simbol për komunitetin LGBT ka vdekur në moshën 65 vjeçare, rapor...
Bob Dylan, më në fund, pranon Nobelin në Letërsi
Bob Dylan do të shkojë në Stockholm gjatë kësaj fundjave për të pranuar trofeun e Çmimit Nobel për Letërsinë. Njoftimi vjen nga vet akademia su...
Hollywood nuk është aq i lulëzuar sa duket; shumë prej liderëve po humbin punën.
Reporteri i gazetës “The Los Angles Times ‘ Ryan Faughnder raporton se biznesi tradicional i filmave në Hollywood po përballen me disa sfida kyç s...
‘Klasa punëtore ka folur’: Legjenda e “punk rok”, Johnny Rotten çmon Brexit, Trump, dhe Farage
Ikona britanike e Kulturës dhe i ashtuquajtur “kumbarë i artit punk rok” John Lydon (Johnny Rotten) ka përshëndetur “harenë” e populistëve, të lëv...
Keni dëgjuar: “i vërtetë në skenë”?… Nuk janë shumë artistë “të vërtetë”; Robert Ndrenika- po!
(FOTO: Robert Ndrenika, aktor)/ Robert Ndrenika është nga ata gurët e mëdhenj te teatrit dhe filmit shqiptar, vendosur si dikur ne kështjella m...
Denzel Washington: Meida Mainstream po shet edhe….
(FOTO: Denzel Washington) Denzel Washington, aktori shumë i njohur i Hollywood, e ka quajtur Median mainstream ( media qendrore e përgjithshme)...
Vladimir Putin i jep pasaportë ruse aktorit amerikan Steven Seagal/ FILM
(FOTO: Aktori amerikan Steven Seagal dhe presidenti rus, Putin) Presidenti Vlaldimir Putin, personalisht i ka dorëzuar pasaportën ruse aktorit ...
Obama dekoron me “Medaljen e Lirisë” 21 personalitete të artit, atletë, titanë të Tech, etj.
Njëzetenjë yje, muzikantë, ikona të sportit dhe titanë të tech vizituan Shtëpinë e Bardhë, në një ceremoni të veçantë, për të marrë Medaljen Presi...
Fituesi i Çmimit të parë në Edicionin “XFaktor- 3”, Ergi Dini, vdes në aksident/ VIDEO
    (FOTO: Ergi Dini dhe skenografia e "XFaktor" ku fitoi Çmimin e Parë, në sfond) Ngjarja e dhimbshëm ka ndodhur mbrëmë, natën...