Një violiniste shqiptare që po mahnit Gjermaninë.
Nga: Lida Apoloni/ Para pak ditësh pashë që në programin e mëngjesit në TVSH, me ancorman Enkel Demi, ndodhej edhe violinistja e njohur shqipta...
MUZIKË: “Perlat Shkodrane” nesër mbërrijnë në Gjakovë
Pas disa koncerteve të mëhershme që kishin mbledhur një audiencë të madhe, të enjten vjen edhe një koncert i madh në Pallatin e Kulturës “Asim Vok...
Grupi muzikor folklorik shqiptar mahnit publikun anglez me këngën “Tana” në BBC. VIDEO
Grupi shqiptar “Saz’iso” ka interpretuar në emsionin e famshëm  “Later with Jools Holland”, këngën “Tana”. Ajo është një nga baladat popullore më ...
Modelja amerikane Upton rrëshqet nga shkëmbi gjatë modelimit dhe bie në det/ FOTO
Kate Upton provoi të modelojë në një veprim të rrezikshëm, ndërsa rrëshqiti nga shkëmbi dhe ra në det gjatë fotografimeve të fundit. 25 vjeçarj...
Reperi i njohur përplaset brenda tunelit të Kalimashit. “Zoti ma dha edhe një herë shansin me u kthy…” flet Gjiko pas aksidentit
Reperi i njohur kosovar Asdren Gjikola (Gjiko) u aksidentua sot  në tunelin e Kalimashit. Ai po udhëtonte me një makinë të shpejtësisë së lartë...
Beyonce tregon për herë të parë foto të binjakëve: Në 1 orë- 1 milionë ‘like’.
Beyonce ka  shpërndarë foton e parë të saj me dy binjakët në ditën që ata mbushin moshën një muaj. Këngëtarja Amerikane ka konfirmuar se ata qu...
Suedi: Një festival kundër përdhunimit ku ndalohen burrat?
Pas një numër rekord agresionesh seksuale në një festival rock-u javën që lamë pas, një humoriste hedh një ide për 2018 raporton "Le Figaro". N...
Mbrëmë në Tiranë- spektakli i famshëm “Miss Universe Albania”. Bukuroshja fituese, Blerta Leka. FOTO
  Mbrëmë, në praninë e mijëra ‘fansave’, në Pllatin e Kongreseve u zhvillua “Miss Universe Albania”, një spektakël tashmë me traditë edhe ...
Artisti Francesk Radi në spital në gjendje transi.
Papritur, sot në mëngjes rreth orës 03:30, në urgjencën e Tiranës ka mbërritur në gjendje kritike kantautori Françesk Radi, i shoqëruar nga bashkë...
Babai dhe legjenda e ‘Rock ‘n’ roll’ Chuck Berry vdiq në moshën 90 vjeç.
Chuck Berry, krijuesi i muzikës ‘rock ‘n’ roll’ i cili e karakterizoi harenë dhe rebelimin e tij në “Johnny B. Goode” dhe vepra të tjera klasike, ...