Bordi i Transparencës vendos për çmimet e reja të karburanteve
 Bordi i Transparencës në Shqipëri, në mbledhjen e tij të radhës më 13 prill ka vendosur që çmimi me pakicë i naftës do të jetë 226 lekë për...
Çmimi i orizit, vajit, miellit dhe sheqerit/ Hyn në fuqi vendimi i Bordit të Transparencës
Bordi i Transaparencës dhe Monitorimit të Çmimeve të Tregtimit ka bërë publik këtë të mërkurë çmimet për produktet e shportës, siç janë mielli, ...
Lufta në Ukrainë ka tronditur tregjet e huaja, do rriten çmimet për dy vite në Shqipëri! Do ulet konsumi e ngadalësohet ekonomia: BSH
Banka e Shqipërisë do të rrisë normën bazë të interesit me 0.5 për qind duke e çuar në 1 për qind. Norma bazë e interesit do të jetë 1%, do të ref...
Bordi i transparencës zbardh vendimin, rritet çmimi i naftës dhe i benzinës
Bordi i Transparencës, në 23 mars 2022, në mbledhjen e tij të radhës, ka vendosur që çmimi me shumicë i nënproduktit gazoil do të je...
Pritet sërish rritje e çmimit të naftës! Në bursë shitet me 118$ për fuçi
Sot do të mblidhet sërish Bordi Kombëtar i Administrimit të Karburanteve, ku pritet të ketë një rritje të çmimeve, pasi e njëjta gjë ka ndodhur ed...
Sot çmimi i naftës në vend nisi të ulet
Në Shqipëri tregu i karburanteve po has në luhatje të vazhdueshme. Çmimet në tabela kanë rënë me 15 lekë/litër nga niveli rekord i 260 lekëve dh...
Qeveria shqiptare krijon komitet të posaçëm për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zyrtarizuar krijimin e një “komiteti të posaçëm” për përballimin e krizës nga lufta në Ukrainë. ...
Bien bursat në Europë nga frika se Rusia do të sulmojë Ukrainën, liderët botëror vihen në lëvizje.
Aksionet europiane po shiten dhe tregtarët po nxitojnë drejt aseteve të sigurta të hënën, teksa kancelari gjerman Olaf Scholz përgatitet të udhëto...
Shqipëria ka provuar një rritje të volumit të transportit të mallrave me 3.6% në tetor.
Nga: Klevis Hoxhaj Me plot 3,6 % më shumë volum mallrash të ngarkuara dhe shkarkuara në porte gjatë muajit tetor të vitit 2021, krahasuar m...
Strategjia që ishte nuk qëndron, do të flasim sërish: Rama në takimin me fermerët
  Kryeministri , Edi Rama, mesditën e 25 nëntorit, është takuar me katër përfaqësues të fermerëve, të cilët kundërshtojnë Paketën Fiskale....