Ballkani i Hapur/ Shqipëria do të furnizojë Serbinë e Maqedoninë me qymyr! Serbi e Maqedoni heqin kufizimet për tregtinë e grurit e misrit
Kabineti qeveritar i Shqipërisë dhe ai i Serbisë e Maqedonisë së Veriut prej dy ditësh kanë zhvilluar një sërë diskutimesh në Tiranë ku prioritet ...
Sfidat energjitike: Shqipëria, Serbia dhe RMV do t’i përballojnë së bashku.
  Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë pranuar iniciativën e Serbisë për formimin e një grupi të përbashkët pune.  Kjo, për bashkëpunim në kr...
Ulet çmimi i naftës, 8 lekë më pak, nga sot ora 18:00, shitet me 235 lekë/litër!
Pa kaluar 24 orë, çmimi i naftës dhe benzinës ka pësuar sërish rënie. Bordi i Transparencës ka publikuar shifrat e reja me të cilat do të shitet n...
Balluku konfirmon zonën me naftë dhe gaz që ka zbuluar Shell
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka konfirmuar vendndodhjen e burimit të hidrokarbureve (naftë dhe gaz) të cilën e ka zb...
Rama nga Holanda: “SHELL ka zbuluar sasi të mëdha nafte dhe gazi në Shqipëri”
Kompania holandeze SHELL ka zbuluar sasi të mëdha nafte dhe gazi në vendin tonë. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama në takimin me përfaqësues ...
Shqipëria i qëndron Kinës më larg mes vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor.
 Moszhvillimi ekonomik dhe reduktimi i kapaciteteve demokratike, si dhe qasja e rezervuar dhe prania e pamjaftueshme e Bashkimit Evropian dh...
Nafta arrin rekord të ri, 265 lekë/litri! Ulet me 2 lekë benzina, nuk ndryshon gazi
Tjetër rekord i ri për çmimin e naftës! Bordi i Transparencës ka marrë tjetër vendim që rëndon akoma më shumë të ardhurat e qytetarëve. Ditën e so...
Rama: Çmimi i naftës, vërtet i lartë; por po mbajmë inflacion të ulët duke rimbursuar energjinë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Shqipëria është vendi me inflacionin më të ulët në rajon dhe arsyeja ...
Shqipëri-SHBA/ Nënshkruhet memorandumi për furnizimin me gaz
 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, mëngjesin e 16 majit njoftoi se me SHBA-të u nënshkrua një memorandum mirëkupti...
Abuzimi/ 1 kg qershi 3 mijë lekë, sa ndihma e qeverisë për çdo pensionist!
Nga: Eliza Gjediku/ 1 kg qershi sot kushton 3 mijë lekë të reja, kurse një kg bamje 1200 lekë të reja. Janë vlerat më të fundit të çmendur në t...