Reuters njofton se “të paktën katër të vdekur” shënohen në sulmin me armë në gazetën e Meryland
(Reuters) - Një njeri i armatosur hapi zjarr që nga dera prej xhami në redaksinë e gazetës së kryeqytetit Maryland të Annapolis dhe derdhi plumba ...
Të shtëna me armë, të vdekur dhe të plagosur në “Capital Gazette” në Annapolis, Maryland
Nga: CNN/ Disa persona janë qëlluar me armë zjarri në newsroom të Capital Gazette në Annapolis, Maryland, të Shteteve të Bashkuara tha një repo...
Anthony Kennedy: Gjyqtari i Gjykatës Supreme gati për në pension. Një shans për Trump.
Gjyqtari i Gjykatës Supreme, Anthony Kennedy është gati për në pension, duke i dhënë një shans presidentit Trump që të ndryshojë bazamentin e maxh...
John Roberts, Shef i Drejtësisë: “Ndalimi i alienëve- atribut sovran dhe fondamental i Presidentit Trump”.
Shefi i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara, John Roberts paraqiti opinionin e tij se ndalimi i udhëtimit të të huajve është “brenda kornizës së fu...
Ish- shefit të Nato-s, Solana, i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara.
Javier Solana, arkitekt i marrëveshjes bërthamore me Iranin, e ka të ndaluar tashmë të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ish- se...
Katër ish- First Ladies bashkohen me Melaninë për mos-ndarjen e fëmijëve nga prindërit
NEW YORK (AP) —Të katër ish-zonjat e para janë bashkuar me Zonjën e tanishme, Melania Trump, në një front te pazakonte politik duke shprehur dëshp...
Fëmijët emigrantë kanë standard jetese më të mirë se 13 mijë fëmijë Amerikan.
Fëmijët emigrantë që kalojnë nëpër Shtetet e Bashkuara, ose të shoqëruar me prindër ose vetëm, dhe që një herë janë vënë një herë në kujdesin fede...
Comey theu procedurat e FBI-së në hetimin e Clinton-it, sipas hetuesve
  Nga: Chris Strohm, Bloomberg Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions ka mbrojtur fort Presidentin Donald Trump Ish-drejtori i FBI-s...
Manafort, ish shef i fushatës së Trump, shkon në burg.
Nga: Sarah N. Lynch, Warren Strobel/ WASHINGTON (Reuters) - Një gjykatëse federale dërgoi në burg ditën e premte, Paul Manafort pasi ishte akuz...
Ish drejtori i FBI, Comey, shkeli normat, por jo paanësinë politike
Një ëraport shumë i rëndësishëm i Departamentit të Drejtësisë në Shtetet e Bashkuara akuzon ish- drejtorin e FBI, James Comey se ka shkelur normat...