Donald Trump: Ruani New York-un dhe thirrni Gardën Kombëtare
  Presidenti Donald Trump, të martën kërkoi që drejtuesit e New York-ut të thërrasin Gardën Kombëtare për të mbrojtur qytetin. "NGRINI ...
Tucker Carlson: Udhëheqësit tanë kanë drojë dhe gënjejnë për trazirat, ndërsa kombi është në zjarr.
Kombi u gjend në flakë këtë fundjavë. Askush në krye nuk u ngrit për të shpëtuar Amerikën. Udhëheqësit tanë u grindën. Ata janë frikësuar. Ata mba...
Ish-anëtari e quan Antifa si një grup që lufton për asgjë, por është ‘ideologji e dështuar e majtë’
Një ish anëtar i organizatës radikale Antifa tha për "Angle Ingraham" të hënën se pretendimi i grupit për të qenë "antifashist" është një "narrati...
Çfarë është Antifa, grupi majtist i lidhur me protesta të dhunshme?
Nga: Fox News Antifa, lëvizja militante e majtë që e quan veten "antifashiste", nuk ka asnjë hierarki organizative të caktuar ose një proces an...
Richard Burr, shef i Inteligjencës së Senatit, tërhiqet për t’ i hapur rrugë hetimit nga FBI
Kryetari Republikan i Komitetit të inteligjencës së Senatit të SH.B.A. do të tërhiqet, ndërsa FBI do të kryejë një hetim për tregtinë e brendshme....
Çfarë mendonte Osama bin Laden për zëvendëspresidentin Joe Biden?!
Nga: Fox News/ Usama bin Laden dëshironte të vriste Presidentin e atëhershëm Barack Obama në mënyrë që Joe Biden, njeri "plotësisht i papërgati...
I FUNDIT: Amerika goditet nga tornadot në Texas dhe Oklahoma, të paktën pesë të vdekur
Tornadot goditën në Teksas dhe Oklahoma të Mërkurën në mbrëmje, duke vrarë të paktën pesë vetë, duke bllokuar banorët dhe duke shkaktuar dëme të m...
Donald Trump: Po e rihapim Amerikën ‘çdo hap me kujdes dhe në kohë’. Ja tre fazat.
Presidenti Donald Trump ditën e Enjte njoftoi një direktivë të re për rihapjen e Amerikës pas pikut të krizës së koronavirusit. “Ne nuk do ta h...
Raporti: Barack Obama do të mbështesë Joe Biden
Nga: JOSHUA CAPLAN   Ish Presidenti Barack Obama do të mbështesë ish-zëvendës presidentin e tij, Joe Biden, për president, në një video...
Tani Obama është gati të kthehet dhe synon për të rimarrë SHBA
Koment Francesco Boezi 13 PRILl 2020 Barack Obama nuk mund të rikandidojë përsëri,por ai po merr pjesë në garën për Shtëpinë e Bardhë në nj...