17 të plagosur nga të shtëna armësh në një klub nate në SHBA.
Policia e Little Rock, kryeqyteti i shtetit federal amerikan Arkanzas, ka njoftuar se është duke hetuar të shtënat në një klub nate në të cilin të...
Tre mjekë të plagosur në spitalin e New York-ut. Policia vret agresorin.
Mediat nga Amerika raportojnë se nga të shtënat që ndodhën sot në një spital të Nju Jorkut, janë plagosur tre mjekë, kurse sulmuesi është qëlluar ...
Qëllohet me armë dhe plagoset Republikani Steve Scalise në Virginia
Një nga Republikanët e njohur ishte mes pesë personave  që u qëlluan me armë dhe u plagosen nga një njeri i armatosur gjatë stërvitjes në basketbo...
Raporti: Anthony Weiner shpallet i fajshëm mbi akuzën për seks me minorene.
I turpëruar, ish kongresmeni i New York-ut, Anthony Weiner mund të shpallet i fajshëm nën akuzën që ai dërgoi materiale të pahijshme te një vajzë ...
Trump premton ‘gjithçka është e nevojshme’ për të ‘bërë’ Venezuelën.
Presidenti Trump, të Ënjtën tha se Shtetet e Bashkuara mund të sigurojnë asistencë humanitare në drejtim të përkeqësimit të situatës në perëndim t...
Njeriu që sulmoi me makinë këmbësorët në Nju Jork, ish-pjesëtar i Marinës Amerikane
Shoferi i makinës, i cili hyri me shpejtësi të madhe të enjten në mes të këmbësorëve në Times Square në Nju Jork, është Richard Rohas (26 vjeç), n...
Ushtria Amerikane paralajmëron se ‘Hapësira tani është domen i fushë- luftës.
(FOTO: Nga Kostas Tamateas / Barcroft Image / Barcroft Media via Getty Images)/ Air Force në Shtetet e Bashkuara e konsiderojnë ‘mbajtjen e sup...
Fatale: Një kamion me shpejtësi sulmon këmbësorët në Times Square, New York.
Një makinë që lëvizte me shpejtësi iu sul këmbësorëve në trotuar në Times Square të New York City,. Ngjarja ndodhi të Enjten, sipas një njoftimi, ...
Hillary, një rast tjetër në skemën ‘paguaj që të të vë në shërbim’ shtetin Amerikan.
(FOTO: Hillary Clinton dhe kryeministre e Bangladeshit Sheikh Hasina)/ Nga qeveritë e huaja zbulohet një tjetër rast i skemës “Pay to play” (pa...
SKANDALI: John Podesta prodhon vetë video dhe i shet si ‘lidhje të Donald Trump me Putinin e Rusisë’.
(FOTO: John Podesta)/ Ish shefi i fushatës së Hillary Clinton, John Podesta, theu heshtjen dhe shkroi në Twitter me qëllim që t’u japë zjarr te...