Obama dhe Trump takohen në Shtëpinë e Bardhë
(FOTO: Presidenti i zgjedhur, Trump, takohet me presidentin Obama në Zyrën Ovale)  Takimi i paralajmëruar mes presidentit të Shteteve të Bashku...
Presidenti Trump po bën gati ekipin e ri të qeverisjes së Shteteve të Bashkuara
    Sipas një projekti të siguruar nga “The Associated Press”- agjencia amerikane e Lajmeve,- Donald Trump ka nëpër duar emrat e njerë...
Pritet që sot Obama të takojë Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë me një degë ulliri.
(FOTO: Presidenti Barack Obama) Presidenti Barack Obama po bëhet gati të takojë sot, e Enjtë, presidentin e zgjedhur Donald Trump, në Shtëpinë ...
VIDEO/ Trump kundër Kosovës? Këtë e thanë serbët. Por ja çfarë thotë Donald Trump
(FOTO: Donald Trump në studion e CNN, me Larry King) Gjatë një emisioni në studion e CNN, me moderatorin e njohur Larry King, vetë Donald Trump...
Bursa e Amerikës rritet pas fitores së Donald Trump/ Sipas CNBC
  CNBC njofton se menjëherë pas zgjedhjes së Donald Trump si President i Amerikës është ngjitur vlera në Bursën Amerikane. ‘Bursa e Ame...
Protestues të Majtë në New York teksa po kryhet kalimi paqësor i pushtetit në duar të Donald Trump
(FOTO: Pamje nga protestat në New York) Ditën që Donald Trump bëhet President i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, 2000 votues të majtë janë mbl...
Vatikani uron Presidentin Donald Trump, e tregoi veten se “është Lider”
(FOTO: Presidenti Trump dhe Papa Fransis) Sekretari i Shtetit të Vatikanit, i ka ofruar urimet Presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke i par...
Janet Reno, gruaja e parë Prokurore e Përgjithshme në SHBA, vdes në moshën 78 vjeç.
(FOTO: Janet Reno) Janet Reno, ish Prokurore e Përgjithshme e Shteteve të Bashkuara,, e para grua në këtë post, vdiq të Hënën në mëngjes. Reno ...
ZBULIMI: “Washington Post” zbulon 1, 100 donacione cash, të fshehura nga Clintonët
  Një bllok donacionesh mirësie ndaj Fondacionit Clinton, prej 1. 100 dhuruesish, dështoi të identifikohet. Asgjë nuk dihet mbi burimin e ...
SAPO/ ALARM PËR TERROR NË SHTETET E BASHKUARA
Një paralajmërim për terror në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka mbuluar ekranin e televizionit Fox News dhe media të tjera. Rrezi...