Siri: Filluan evakuimet në Aleppo.
Filluan operacionet e evakuimit të rebelëve të fundit dhe familjeve të tyre në Aleppo. Të parët që po largohen janë të plagosurit dhe të sëmurët....
Pekini shndërron shkëmbinjtë nënujorë në baza ushtarake
Nga: Guerrik Poncet/ Deti i Kinës është fushëbeteja e re e Pekinit, ku po ndërtohen “aeroplanmbajtëse” të vërteta që është e “pamundur për t’u ...
A do të jetë Aleksei Navalni president i Rusisë? Sot shpalli kandidaturën.
(Aleksei Navalni- Foto nga AFP)   Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, i cili e kishte humbur të drejtën për të kandiduar, e fitoi ...
Në Siri vriten 53 civilë, mes tyre 16 fëmijë
(FOTO: Gjakderdhja në Siri ka një pamje të dhimbshme dhe një Çmim të lartë) Të paktën 53 civilë, mes tyre janë 16 fëmijë, janë vrarë sot gjatë ...
Tronditet Stambolli nga bombat, por fatmirësisht pa të vdekur deri tani
(FOTO: Në sheshin Maçka të Stambollit) Ministri i Brendshëm i Turqisë, Süleyman Soylu ka konfirmuar të paktën 20 të plagosur, ndërsa nuk ka njo...
Park Geun-hye, presidente e Koresë së Jugut, kishte favorizuar shoqen; bie nga posti.
 (FOTO: Prak Geun-hye) Me 234 pro dhe vetëm 56 kundër, parlamenti i Koresë së Jugut ka shkarkuar nga detyra presidenten e vendit, Park Geun-hye...
Familja e Bin Laden është vrarë gjatë një aksidenti me një jet privat
(FOTO: Një pamje nga ajri e aeroportit  Blackburn ku ndodhi përplasja. Foto: SKY NEWS)/ -3 të afërm vdiqën sapo i ulë, avioni mori flakë- Nj...
Erdogan zëvendëson dollarin me lira turke
(FOTO: Erdogan me monedhën turke në dorë. Foto nga gettyimages, AFP) Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka zëvendësuar të gjithë dollarët me...
Përplaset avioni i Pakistanit: vdesin të gjithë 47 në bord; mes tyre edhe pop- star-i pakistanez
(FOTO: Në vendin ku ra avioni pakistanez kanë mbetur vetëm flakët)/ Të gjithë pasagjerët vdiqën në përplasjen e avionit pakistanez, tragjedi që...
Imazhet satelitore dëshmojnë se aeroplanmbajtësja ruse, Admiral Kuznetsov, nuk është më shumë se makinë propagande
(FOTO: Aeroplanmbajtësja Admiral Kuznetsov) Imazhet e fundit satelitore të aerodromit që Rusia përdor në Siri tregojnë se një kontingjent avion...