I Fundit/ E djathta ekstreme pëson humbje në presidencialet e Austrisë.
( FOTO: Van der Bellen dhe Norbert Hofer) Kandidati i të djathtës ekstreme në Austri me kandidat Norbert Hofer, pëson humbje- sipas BBC. Men...
Tërmet tjetër në qendër të Italisë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italianë sot pasdite. Siç shkruajnë mediat italiane tërmeti ka qenë i shkallës 4.4 gradë Rihter. Instituti ita...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhje...
Ftesa e parë për Trump nga Mbretëresha e Anglisë
(FOTO: Mbretëresha e Anglisë) / Donald Trump do të marrë një ftesë për të takuar Mbretëreshën e Anglisë në verën e  vitit që vjen- sipas raport...
Obama paralajmëron Luftën e Tretë Botërore dhe Luftë Civile.
(FOTO: Obama arrin në Athinë) Presidenti akoma në detyrë i SHBA, Barack Obama  që nga Athina, botën dhe Amerikën,mbi rritjen e populizmit që- s...
Gjermania po ndërton mure më të lartë se Muri i Berlinit për t’u ndarë nga refugjatët e rinj
Një mur që do të ngjitet më shumë se 12 këmbë po ndërrohet në Munich pasi banorët dhe autoritetet lokale kanë shprehur frikën se refugjatë të tjer...
Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa dhe avionë për të ndaluar Rusinë
Robin Emmott dhe Phil Stewart , shkruajnë për Reuters nga Brukseli se Britania tha të Mërkurën se do të dërgojë avionë luftarakë në Rumani vitin e...
Tërmet i fuqishëm në Italinë Qendrore
  Dy tërmete të fuqishëm kanë goditur Italinë Qendrore, duke shkatërruar ndërtime dhe duke bërë që banorët të frikësuar të dalin në rrugë....
NATO kërkon edhe 4000 trupa të Europës për të rrethuar Rusinë
  NATO do të kërkojë nga aleatët që sot e Mërkurë, që të kontribuojnë për të ndaluar  Ushtrinë “më të madhe” që është dislokuar në kufijtë...
ISIS mund të sulmojë Perëndimin në qoftë se humb Mosulin
Militantët e Shtetit Islamik mund të sulmojnë Perëndimin  në qoftë se shtyhen për t'i nxjerrë nga Mosuli, deklaroi ministri për zhvillimin ndërkom...