(ANSA) – Romë, 8 Prill – Një urë u rrëzua të Mërkurën në një rrugë provinciale pranë Massa Carrara në Toscana.

Një furgon u godit nga muratura e rënë dhe shoferi u dërgua në spital me lëndime të lehta.

Një tjetër shofer furgoni raportohet se ishte i padëmshëm, por në shok.

Një rrjedhë e fortë e gazit u zbulua në zonë.

Në momentin e shembjes u dëgjua një zhurmë e fortë.

Ura u vendos nën vëzhgim në nëntor pasi një çarje u hap në asfalt. Atëherë u riparua.

“Mund të kishte qenë një tragjedi nëse do të kishim trafikun e një dite normale,” tha guvernatori i Toscana Enrico Rossi, duke shtuar se ai do t’i kërkonte kompanisë së mirëmbajtjes së autostradës dhe pronarit të urës ANAS “të shpjegonte se çfarë ndodhi”.

VERITAS.COM.AL