(Në Romë studentët kanë mbushur shehshet e shkolave dhe rrugët; metrotë janë mbyllur)/ 

Një tërmet i të fuqishme dhe shtatë të vegjël kanë  Italinë sot paradite.

Tërmeti më i fuqishëm ishte me 5.7 magnitudë të shkallës Rihter; dhe ta në ora 10.14. Ndërsa tërmete të tjerë më të vegjël ranë para dhe pas tij- sipas BBC.

Këto tërmete ka në ngjallur frikë. Sipas autoriteteve të gjithë njerëzit kanë dalë nga shtëpitë, nga shkollat ose nga selitë e tjera administrative.

Fotot i tregojnë këto pamje.

Tërmetet e rëndë të vitit të kaluar kanë ngjallur frikë te njerëzit. Rreth 300 persona vdiqen në rajonin malor të Amatrice vitin e kaluar.

/Veritas.com.al/

Map

Snow in Abruzzo region

(FOTO: Italia Qendrore ndodhet në kushte bore)/