(Jerry Lewis ka lindur në një familje  showbusiness. Për herë të parë është shfaqur në skenë në moshën 5 vjeç)/

Jerry Lewis, një nga komedianët më të suksesshëm të Hollivudit, ka vdekur në moshën 91 vjeç

Një njoftim nga familja thotë se ai vdiq për shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në Las Vegas, të shtunën në mëngjes.

Partnershipi  10 vjeçar i Lewis me Dean Martin solli për ta titullin yll në 18 filma dhe së bashku arritën në një sukses të madh.

Lewis u bë aktori më i paguar në Hollivud, duke regjistruar hite, si për shembull  “The Bell Boy”, “Cinderfella” dhe “The Nutty Professor”.

Veritas.com.al/