Video footage shows Pelosi at San Francisco salon appointment

Qindra protestues u mblodhën jashtë shtëpisë në San Francisco të Kryetares së Dhomës Nancy Pelosi pas vizitës së saj të debatueshme në një sallon në qytet, sipas raporteve.

Protesta ndodhi pasi Pelosi u kap në video duke i prerë flokët brenda eSalonSF, edhe pse ishte mbyllur për shkak të rregullave të lidhura me koronavirusin. Disa nga protestuesit, të përshkruar si “klientë të zemëruar të salloneve”, mbanin maska me kaçurrela mbi flokët e tyre. Të tjerët vunë tharëse flokësh dhe dredha flokësh në një pemë jashtë banesës për të shprehur zhgënjimin e tyre.

Nancy Pelosi hyri pa maskë në një floktore dhe kërkoi shërbim nga parukerja, në periudhë mbylljeje për shkak të koronavirusit, duke shkelur ligjin dhe duke i shkaktuar dëm të madh pronares se parukerise.

“Ajo që ajo ka bërë është të godasë fytyrën jo vetëm të një pronari salloni, por të çdo gruaje, çdo burri, çdo personi që është i papunë në shtetin e Kalifornisë, i cili ka humbur punën e vet dhe ka humbur jetesën e tij, shumë prej të cilëve janë miqtë e mi,” tha një protestues, Raportoi KRON-TV i San Franciskos.

Sallonet në San Francisko ishin mbyllur që nga marsi dhe u njoftuan vetëm se mund të hapeshin më 1 shtator vetëm për shërbimet e modelimit në natyrë.

Askush nga këta demonstrues para shtëpisë së Nancy Pelosi nuk janë pronarë apo punëtorë të salloneve. Ata të gjithë e kanë përshkruar veten e tyre “klientë të zemëruar të salloneve” që duan t’i bëjnë flokët dhe thonjtë e tyre @sfchronicle.

VERITAS.COM.AL