Direktiva e re: Koha për të ardhur në punë të llogaritet si orë pune!
Gjykata Europiane dhe Komisioni Europian kanë argumentuar se koha që punonjësit shpenzojnë për të ardhur dhe për t’u larguar nga puna, duhet të ko...
Konflikti në Siri:OKB, gati të shpërndajë sërish ndihmat humanitare
Organizata e Kombeve të Bashkuara ka vendosur të vazhdojë operacionin për shpërndarjen e ndihmave humanitare në Siri. Sulmi i së hënës mbi kamionë...
… Shpëtohet një kotele dhe ikën një biznesmen
  Nga Artan Gaçi, deputet i Partisë Socialiste Duhet te heqim dore nga smira kolektive: Në Mal të Zi, partitë shqiptare bashkohen në nj...
VIDEO/ Letër për Obamën: Aleksi, djali Amerikan 6 vjeç, i ofron shtëpi refugjatit Sirian
Një gjashtë vjeçar amerikan, përmes një letre drejtuar presidentit Barack Obama, i ofron hapësirë në shtëpoinë e tij refugjatit Sirian. Alex, n...
VIDEO/ Shqipëria- vendi i plehrave të botës/ Dokumetar
Shqiperia eshte kthyer ne nje vend te grumbullimit të plehrave nga Bota. Kjo iu ka rene ne sy reportereve te huaj qe kane krijuar dokumentare filmike me personazhe dhe fakte nga fushat e plehrave ...
Nata e protestës dhe gjendjes së jashtëzakonshme në Charlotte/ VIDEO
Guvernatori i North Carolina ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin Charlotte, ndërsa ankthi rreth vrasjes së një personi nga polici ze...
Divorci i Brad Pitt dhe Angelina Jolie: 500 milion dollarë për t’u ndarë
    Midis Brad Pitt dhe Angelina Jolie, nuk është vetëm një histori bari dhe kujdestarie të fëmijëve. Eshtë gjithashtu, pa dyshim, një ...
Brad Pitt konfirmon: Haraç i lavdisë
  Aktori reagoi menjëherë. Në një komunikatë të shpërndarë nga People Magazine, ai shpjegon objektivin e tij për t’u përqendruar në "mirëq...
Fasting-u, ose si të dobësohesh duke agjëruar me ndërprerje
  Nga Manuela Estel/ Fasting-u, ose agjërimi me ndërprerje, është një regjim që ndërmerret për një periudhë afatgjatë. Partizanët e tij e s...
Vrasësi harron sendet e veta pranë viktimës
  Policia e Elbasanit njoftoi se sot në rrugën automobilistike të fshatit Llallë Gramsh, është gjetur një person i vrarë me thikë. Në vend...