Apeli i GJKKO lë në fuqi sekuestrimin e pronave të ish-ministrit Arben Ahmetaj
Apeli i Gjykatës së Posaçme lë në fuqi vendimin e shkallës së parë për sekuestron e pasurisë së ish zv.kryeministrit Arben Ahmetaj. Nga arratia...
Kullën e Tiranës, më të lartë në Ballkan, e ndërton financuesi i Foltores
Kulla, që do të quhet Mali i Tiranës, dhe do të ndërtohet në mes të kryeqytetit, ka ndezur politikën në këto temperatura të larta gushti. Jo dy ka...
Kulla më e lartë që nis të ndërtohet në Tiranë, dërgohet në SPAK, denoncimi u dorëzua nga PD.
Kulla më e lartë që do të ndërtohet në Tiranës, e quajtur ndryshe “Mali i Tiranës” ka përfunduar në dyert e SPAK. Anëtarë të Këshillit Bashkiak...
Sandra Bullock humb bashkëshortin në moshën 57-vjeçare, vuante nga një sëmundje e rëndë
Një tragjedi e rëndë ka ndodhur për aktoren e njohur Sandra Bullock pasi partneri i saj prej shumë vitesh, Bryan Randall, ka ndërruar jetë. Aktorj...
Greqia kujtohet për Belerin: Mos e shkarkoni, do të përkeqësoni marrëdhëniet me ne!
Greqia insiston në lirimin nga burgu të Fredi Belerit. Në një intervistë për kanalin televiziv shtetëror, Ministri i Jashtëm i Greqisë, Giorgos Ge...
DETAJE/ Mosrespektim i kushteve në punë solli ngjarjen e rëndë në Qerret: Humbi jetën i zoti i shtëpisë dhe u plagos punëtori
Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë u regjistrua në fshatin Qerret të Durrësit, ku si pasojë e shembjes së tarracës së një banesë, mbetën poshtë ...
Shembet tarraca e një shtëpie në fshatin Qerret, zë poshtë dy persona, njëri humb jetën
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të hënë ne Durres ku një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plasur si pasojë e rrëzimit t...
Përleshje mes dy personave pranë gjykatës së Vlorës, vritet 55-vjeçari
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin e Vlorës, në afërsi të gjykatës së qytetit, ky pas një sherri mes dy personave, njëri prej ty...
Shembet tarraca e një banese në Qerret, familjarët nën rrënoja
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Qerret, Durrës. Gazetari  i ABC News, Leonidha Musaj raporton se është shembur tar...
Konflikt mes dy personave në Vlorë, dyshohet për një viktimë
  Dy persona janë përfshirë në një sherr fizik mes tyre në qytetin e Vlorës. Paraprakisht, dyshohet se një person ka humbur jetën për shka...