Gjykata lë në burg ish-kryebashkiakun e Fushë-Arrëzit.
( Kjo është rruga për të cilën kryebashkiaku mund të dënohet me 10 vjet burgim) Lihet në burg ish-kryebashkiaku i Fushë-Arrëzit Fran Tuci. A...
Apeli lë në burg Fredi Belerin e Himarës
Gjykata e Apelit la në burg Fredi Belerin, i cili doli fitues ne zgjedhjet e 14 majit ne Himare. Fredi Beleri u arrestua pak para zgjedhjeve me...
SPAK zbardh akuzën për ish-kryebashkiakun e Fushë-Arrëzit: Dëmi prej 234 milionë lekë
SPAK ka publikuar detaje rreth operacionit për arrestimin e ish-kryebashkiakut të Fushë-Arrëzit, Fran Tuci. Sipas verifikimeve, dyshohet se Tuc...
Kosovë: Nis reduktimi i forcave policore nga objektet e komunave në veri të vendit.
Policia e Kosovës ka nisur t’i reduktojë trupat e saj në objektet komunale në veri të vendit, pas pranimit të vendimit të Qeverisë. Reduktimi i...
Arrestohet ish-kryetari i Bashkisë Fushë-Arrëz, Fran Tuci
Ish-kryetari i Bashkisë Fushë-Arrëz, Fran Tuci është arrestuar me urdhër të SPAK. Ai akuzohet për veprën penale “shpërdorim detyre”. Gazetari i...
Sa pak e paskan njohur Agim Radën!
Frrok Çupi Agimi shkoi dje. Qysh dje nuk po lë faqe pa lexuar për të gjetur rreth Agimit atë që kam gjetur për njerëzit e famshëm kur ndahen ng...
Berisha, i vetmi i trembur nga Ahmetaj (dhe modeli i Kumbaros dhe Llallës)
Nga Ardit Rada Në një hark kohor prej një viti e gjysmë, SPAK ka goditur të paktën 8 raste të zyrtarëve të lartë të akuzuar për korrupsion. Pa ...
Vrasja e Pjerin Xhuvanit, gjykata jep vendimin, 22 vite burg për Arbër Paplekajn
Gjykata e Elbasanit këtë të mërkurë ka dhënë vendimin për Arbër Paplekaj, autorin e vrasjes së Pjerin Xhuvanit ngjarje e ndodhur pak ditë para zgj...
Vdes Milan Kundera, shkrimtari i famshëm çek, në moshën 94-vjeç.
Shkrimtari me origjinë çeke Milan Kundera ka vdekur në moshën 94-vjeçare, njoftoi biblioteka çeke që mban koleksionin e tij, raporton Reuters, tra...
Kurti tërhiqet totalisht pa kushte/ Pranon të gjitha kërkesat dhe afatet e vendosura nga Perëndimi
Pas  tensioneve të shumta në komunat e veriut dhe sanksioneve perëndimore Kryeministi i Kosovës Albin Kurti është tërhequr pa kushte nga qëndrimi ...