Rikthehen reshjet e borës në veri dhe juglindje
Me uljen e temperaturave disa zona të vendit janë prekur nga reshjet e dëborës. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka raportuar për ato akset rrugore, të ...
Fluturojnë avionët mbi Kuçovë/ Ushtria shqiptare dhe NATO demonstrojnë forcën në qiell
Nga ky 4 mars bajza ajrore e kucoves eshte zyrtarisht baza taktike e Natos ne Shqiperi. Investimi modern e ka kthyer ate ne nje baze me te gjitha ...
Dosja “Partizani”/ Shtyhet seanca për Jamarbër Malltezin, ja kur do të mbahet
Shtyhet seanca gjyqësore edhe për dhëndrin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Jamarbër Malltezi.  ABC News mëson se seanca do të mbahet më datë ...
“Italia qëndron krah Shqipërisë”, ministri i italian i Mbrojtjes: Përurimi i bazës së NATO-s në Kuçovë, një pikë kthesë për rajonin
Guido Crosetto, ministri italian i Mbrojtjes i pranishëm në ceremoninë mbajtur në Kuçovë për hapjen vlerësoi marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Itali...
Benet Beci gjen orën e vjetër të Shkodrës: U fsheh nga një familje për 33 vjet
Benet Beci, kryebashkiaku i Shkodrës, se ka gjetur mekanizmin e orës së vjetër të qytetit të Shkodrës. Ajo është gjetur në kullën e një pallati 6 ...
GJKKO/ Shtyhet seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha, nuk u paraqit i hetuari.
  Është shtyrë sërish seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha. Ish-kryeministri ka kërkuar heqjen e masës së arrestit. Ndërkohë mësoh...
Bujar Spahiu rizgjidhet kryetar i KMSH me 82 vota
Bujar Spahiu u rizgjodh kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Me 82 vota, Spahiu fitoi zgjedhjet kundër Eduard Shefkiut, Administrator i M...
Nisin hetimet për shpërthimin në Lushnje, policia merr pyetje edhe punonjësit mbi kushtet e sigurisë
Grupi hetimor nga prokuroria e Fierit ka ‘zbarkuar’ në vendin ku ndodhi shpërthimi në Lushnje. që u mori jetën dy personave dhe plagosi shtatë të ...
Alexei Navalny është një nga të katërt.
Frrok Çupi Alexei Navalny sot mbërriti në kishë ku do të prehet përjetë. Lideri i Opozitës ra në rrugë teksa luftonte kundër pushtetit të korru...
“Shpërthimi i Lushnjës ishte si tërmet”, flasin banorët e zonës
Disa banorë të zonës, ku ndodhi shpërthimi i fortë në Lushnje, kanë rrëfyer detaje për ngjarjen e rëndë. Ata e kanë përshkruar shpërthimin si një ...