Mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore, deputetët e grupit Bardhi-Berisha tentojnë të hyjnë me forcë në sallë
Në orën 12:30 është planifikuar mbledhja e radhës e Komisionit të Reformës Zgjedhore në Kryesinë e Kuvendit. Edhe këtë herë duket se grupi Bard...
Amnistia, PS pranon propozimin e PD/ Do të lirohen të ndaluarit gjatë protestave të opozitës
Mazhoranca ka pranuar një amendament të propozuar nga deputeti Enkelejd Alibeaj në draftin për amnistinë penale. “Duke pranuar këtë ndryshime p...
Trafik armësh nga Kosova në Shqipëri, shkatërrohet grupi kriminal, 7 të ndaluar
Policia e Shtetit ka sekuestruar 40 kilogram tritol që vinte nga Kosova dhe ka vënë në pranga disa persona. Drejtori i Drejtorisë Vendore të Po...
Tragjike në Fushë-Krujë, humb jetën fëmija 1 vjeç e gjysmë, dyshohet se u përplas nga gjyshi me makinë.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme, 5 shkurt, në Fushë-Krujë. Një fëmijë 1 vjeç e gjysmë ka humbur jetën si pasojë e një aksident...
Shpërthimi në zyrën noteriale në ish-Bllok/ Policia: Autorët janë paguar! Pranga Korrado Katanës
Policia e Shtetit ka shoqëruar 3 nga 5 autorët e dyshuar si të përfshirë në shpërthimin e fuqishëm në zonën e ish-Bllokut natën e 30 janarit. N...
Goditet rrjeti i trafikantëve nga Kosova, sekuestrohen mbi 200 kallëpe tritoli
Drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj, bëri me dije detaje nga operacioni i goditjes së grupit të strukturuar kriminal, i cili merrej me tra...
Çuçi mbledh Grupin Parlamentar të PS: Të enjten votojmë marrëveshjen me Italinë për emigrantët! Pranojmë propozimet e opozitës për Amnistinë Penale
Bledi Çuçi mblodhi sot Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste teksa pasdite pritet të zhvillohet seanca planare. Në fjalën drejtuar deputetëv...
Nuk ka stok çështjesh të prapambetura, por buxheti i pamjaftueshëm, thotë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçaj në një konferencë për media ka bërë me dije se Kushtetuesja nuk ka çështje të prapambetura. Ndërsa bë...
Pas liberalizimit të vizave, 150 mijë qytetarë e lanë Kosovën në janar, njejtë me para luftës
Liberalizimi i vizave në muajin janar ka sjellë largimin në masë të shqiptarëve të Kosovës. Autoritetet informuan mediet se në katër javët e pa...
Agjencia e Punësimit: 6 mijë vende të lira në gjithë vendin
Po kërkoni punë?  Rreth 6 mijë vende të lira ka shpallur Agjencia Kombëtare e  Punësimit dhe Aftësive  në faqen e saj zyrtare. Përgjegjësja e S...