Komisioni i Sigurisë parlamentar miraton online marrëveshjen me Italinë pas bllokimit nga Foltorja.
Kuvendi i dha dritën e parë jeshile marrëveshjes me Italinë për ngritjen e qendrës pritëse të emigrantëve në Lezhë duke e miratuar në Komisionin e...
Shqipëria është një aset i madh për Bashkimin Evropian nuk ka dyshim për këtë: Silvio Gonzato ambasadori i ri i BE-së në Tiranë
Shqipëria nuk shihet më vetëm si një vend që pret nga Brukseli para, apo mbështetje politike. Shkëmbimi mbi dy dekada me unionin, e ka bërë ven...
Marrëveshja për emigrantët/ Opozita bllokon komisionin e sigurisë, mbledhja zhvillohet online.
Opozita ka bllokuar punimet e seancës së komisionit të sigurisë ku pritej të ratifikohej marrëveshja me Italinë për emigrantët. Për këtë arsye...
Zbulohet një tjetër bazë për grupet kriminale, arrestohet i riu në Shkodër.
Një tjetër bazë e furnizimit me armë dhe municione për grupet kriminale është zbuluar nga policia. Pas Fushë Kuqes, një tjetër banesë është zbulua...
Zbulohet baza e grupeve kriminale në Fushë Kuqe: Targa makinash, eksploziv, motorë e maska…
Autoritetet policore në Lezhë zbuluan në Fushë Kuqe, një bazë ku grupet e krimit furnizoheshin me mjete kriminale, me qëllim kryerjen e krimeve të...
Ministri Balla i bën thirrje Prokurorisë: Zbatoni ligjin për deputetët e Berishës! Rrezikojnë deri në 5 vite burg
Pas seancës së tensionuar sot në Kuvend, janë blutë e Tiranës ata që e kanë marrë situatën në dorë. Komisariati nr.1 në kryeqytet ka mbledhur p...
Ndizen dritat e pemës së Krishtlindjes/ Rama: Sa lezet ka Shkodra, thonë pastaj disa ç’rëndësi ka vota
Këtë të premte, në qytetin e Shkodrës janë ndezur dritat e pemës së Krishtlindjes. Ka qene kryeministri Edi Rama që ka ndarë disa pamje nga atmosf...
Samiti ndryshimeve klimatike/ Rama: Ndotësit e mëdhenj bëjnë maksimumin për të na dhënë leksione, por jo për t’u ndalur vetë
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në në Samitin Botëror të Ndryshimeve Klimatike COP28, i cili po zhvillohet në Emiratet e Bashkuara Arabe. “Si ...
Dosjet e rënda në SPAK dhe kërcënimet: Dyfishohet numri i truprojave për prokurorët.
Janë dyfishuar truprojat speciale që do të ruajnë prokurorët dhe gjyqtarët që kërcënohen nga krimi apo nga të korruptuarit. Nga 49 forca strukt...
Shqiptarët më pozitivë me BE se çdo vend tjetër në Europë: Sondazhi
Qytetarët shqiptarë kryesojnë listën e vendeve më pozitive ndaj BE-së krahasuar me çdo vend tjetër europia...