“Jemi shembull”, programi i ri kufitar, Kovaçevski: Qarkullim i shpejtë i njerëzve dhe mallrave, për 5 vite do të kemi “Korridorin 8”
Nga sot hynë në fuqi programi i ri kufitar “ Një ndalesë – Një kontroll”, i cili “zhbën” kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Kryem...
Sulm me dronë në Moskë, Zelensky paralajmëron: Lufta po kthehet në Rusi
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar se lufta do të kthehet në Rusi pas një sulmi me dron në kryeqytetin rus, Moskë. Zelensk...
Që sot kufiri Shqipëri- Maqedoni, në Qafë Thanë nuk do të ketë kontroll të dyfishtë
Nga sot në pikën kufitare në Qafe Thanë mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do ketë vetëm një sportel. Ai do të jetë i përbashkët dhe në këtë ...
Kjo javë pa shi, e favorshme për pushime, temperatura deri në 38 gradë
Java e parë e muajit gusht pritet që të jetë e favorshme për të gjithë ato që kanë lënë pushimet dhe presin që ti drejtohen plazhit. Meteorolog...
Biden dhe Meloni diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor: Koordinim për të favorizuar shtensionimin Kosovë- Serbi
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden është takuar në Shtëpinë e Bardhë me kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni të cilët ka...
SI sot 101vjet më parë: Shënohen marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-SHBA
Shqipëria dhe SHBA shënojnë 101-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike. Marrëdhëniet diplomatike Shqipëri-SHBA kanë nisur më 28 korrik 1922, pak mua...
Raporti / DASH ndëshkon sërish Berishën: Shembull i dhunës politike, 4 të vrarë në 21 Janar 2011, më 2019 dhe 2022…!
  'Një ish lider i dizenjuar nongrata nga SHBA-të për korrupsion madhor që përpiqet të kthejë përmbys me dhunë selinë e partisë së tij...
Kush është prokurori Xhevahir Lita i cili u arrestua sot me urdhër të SPAK?
Xhevahir Lita Xhevahir Lita, prokuror në qarkun e Kukësit është arrestuar sot nga policia në kuadër të një megaoperacioni që po zhvillohet në T...
Ervis Martinajt, i zhdukur prej një viti, SPAK kontrolle në shtëpitë e tij.
Policia e Shtetit dhe SPAK kanë zbarkuar për kontrolle në banesat e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt. Kontrollet vijnë në kuadër të operacioni...
Mashtrimi me call center, zbardhen emrat e të arrestuarve në Tiranë! 5 ende në kërkim
Policia zbardh emrat e personave të cilëve u është prerë urdhërarresti për akuzën e mashtrimit me call centera të shtetasve italianë Janë ekzek...