Roberto Saviano dënohet për shpifje kundra Giorgia Melonit.
Shkrimtari i njohur italian, Roberto Saviano, i njohur për shkrimet e tij kurajoze kundër krimit dhe mafias, u dënua me 1 mijë euro gjobë për shpifje ndaj Kryeministres së Italisë, Giorgia Meloni....
Yjet e Hollivudit nënshkruajnë një letër të hapur në mbështetje të Izraelit
Një numër i madh personazhesh të njohur nga bota e filmit dhe televizionit, duke përfshirë Gal Gadot, Jerry Seinfeld, Jamie Lee Curtis dhe dhe Chr...
Rama: ‘Pse nuk përgatisin një draft-rezolutë për procesin në Hagë? Thaçi dhe komandantët e sollën lirin!’
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Hashim Thaçi dhe tre komandatë të UÇK ndodhen tani në Hagë duke vazhduar procesi gjyqësor, edhe pse dhanë gj...
Gjykata Speciale sekuestron edhe 11 pasuri të paluajtshme të grupit kriminal nga ‘Flakë në det’
  Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka sekuestruar 11 pasuri të paluajtshme, që u përk...
Që prej Holokaustit asnjëherë nuk janë vrarë kaq shumë hebrenj brenda një dite: Presidenti i Izraelit
Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, në një mesazh u bëri thirrje të gjitha kombeve në mbarë botën “të dënojnë ashpër Hamasin dhe ta etiketojnë at...
1500 terroristë palestinezë gjenden të vdekur në kufirin e Gazës: Media.
Trupat e rreth 1550 terroristëve palestinezëve janë gjetur pranë kufirit të Gazës, në territorin izraelit. Kjo është bërë e ditur nga “Jerusalem P...
Çifti izraelit fsheh binjakët 10-muajsh para se të vriteshin nga sulmi i Hamasit
Një çift i ri izraelit që u vra nga terroristët e Hamasit në shtëpinë e tyre në Izrael arritën të shpëtonin nga i njëjti fat tragjik foshnjat e ty...
Lirohet ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj, Gjykata e Apelit refuzon ekstradimin drejt Hagës
Ish luftëtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj, i arrestuar disa muaj më parë në Tiranë, është liruar nga burgu. Gjykata e Apelit kundërshtoi këtë të martë...
Tirana solidarizohet me viktimat në Izrael, Universiteti Politeknik vishet me ngjyrat e flamurit
Tirana është solidarizuar me viktimat në Izrael pas sulmit terrorist nga Hamas. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar foto ...
Arben Ahmetaj sërish i pandehur në SPAK, këtë herë nën akuzë për privatizimin e ish-fabrikës së Bukës në Tiranë
Nga Keti Banushi Prokuroria e Posaçme SPAK ka marrë të pandehur për herë të dytë në mungesë ish zvkryeminstrin Arben Ahmetaj, këtë herë për pri...