Paralajmërimi i Buxhovit: ‘Nëse i refuzojmë ndërkombëtarët, Veriu do ta shpallë Autonominë!’
Jusuf Buxhovi, historian në Kososvë, ka thënë se nëse i refuzojmë ndërkombëtarët atëherë Veriu do ta shpallë Autonominë. Buxhovi në Pressing të...
Ambasadori amerikan në Prishtinë: Po habitemi nga Albin Kurti që refuzon kërkesat e miqve të Kosovës
Ambasadori i Shteteve të bashkuara merikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shumë të shqetësuara me fak...
Shteti merr kontrollin e kampit të muxhahedinëve të Manzës; s’ka më dilema.
Pas operacionit të madh të Policisë së Shtetit për kontrolle në godinat e kampit në Manëz, policia ka vendosur një patrullë në hyrje të kampit për...
MEK duhet të largohet, janë barrë për Shqipërinë: Eksperti i kriminalistikës.
Policia e Shtetit “zbarkoi” këtë te enjte sërish në kampin e Muxhahedinëve në Manëz të Durrësit. Autoritetet nisën aplikimin e kontrolleve të kujd...
Kurti konfirmon se BE ka gati sanksionet ndaj Kosovës.
Kryeministri Albin Kurti konfirmoi në mbledhjen e fundit të qeverisë se KE ka përgatitur një listë me sanksione ndaj Kosovës, të cilat iu prez...
Rama nderon ambasadoren Kim me ‘Yllin e Madh të Mirënjohjes Publike’. Bëri shumë për Shqipërinë
Kryeministri Edi Rama ka nderuar Ambasadoren amerikane Yuri Kim me ‘Yllin e Madh të Mirënjohjes Publike’. Ky titull vjen për ambasadoren pak ditë ...
Eva Buzo pas 28 orë ndërpret sfidën e notit në Otranto, i afrohet Karaburunit, por u pickua nga një kandil deti!
Eva Buzo, atletja australiane me origjine shqiptare ka ndërprerë sfidën e notit pas gjendjes jo të mirë shëndetësore. Atletja dhe avokate e njohur...
Stërvitje e përbashkët Serbi – SHBA, ambasadori amerikan në Beograd publikon pamjet
Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka vëzhguar nga afër stërvitjet e përbashkëta mes ushtrisë serbe dhe asaj amerikane. Përmes një...
Eva Buzo ka notuar edhe gjatë natës, sot në mesdite pritet të mbërrijë në Vlorë, nga Brindizi
  Eva Buzo po shënon historinë! Atleten shqiptare duket se nuk e ka ndalur as nata që të vijojë misionin e saj, atë të kalimit me not nga ...
Eva Buzo është nisur me not nga Otranto për në Vlorë, shqiptarja bëhet e para grua që merr iniciativën
Eva Buzo ka nisur ditën e sotme aventurën e saj të përshkimit me not të distancës nga Otranto e Italisë në Vlorë. 35-vjeçarja shq...