Parlamenti Europian kërkon arrestimin e Lukashenkos
Komiteti i Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian i ka kërkuar Gjykatës Ndërkombëtare Penale (ICC) të shqyrtojë një urdhër arresti për presiden...
Bastisen” pronat e Ahmetajt/ Agjentët e BKH në pronat e ish zv/kryeministrit. Dyshohet shitje fiktive. Reagimi.
Gjykata e Posaçme miratoi kërkesën e SPAK, duke vënë në sekuestro katër apartamente që dyshohet se janë shitur fiktivisht nga ish zv.Kryeministri Arbe...
Rrëzohet inteperlanca e PD-së për inceneratorët, Gogu: Është momenti i drejtësisë, Kuvendi e ka kryer detyrën
Deputeti i Partisë Socialiste, njëkohësisht nënkryetari i grupit parlamentar Toni Gogu në një deklaratë për mediat ka dhënë detaje në lidhje me re...
Digjet Mesdheu, sot termometri shkon në 47°C, shpëtohen 1200 fëmijë nga flakët në Greqi
Vala e të nxehtit të paprecedentë që ka mbërthyer Europën Jugore pritet të arrijë kulmin ditën e sotme, pasi e marta do të jetë dita më e nxeh...
Escobar sot raporton para Kongresit amerikan për situatën në Kosovë
Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, sot (e martë) do të paraqes para Kongresit amerikan një raport për zhvillimet e derit...
BKH kthehet te pasuria e Arben Ahmetaj. Nisin kontrollet në Gjirin e Lalëzit dhe në Tiranë!
Në kuadër të hetimit për ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetajt, GJKKO ka firmosur disa urdhër-kontrolle. Burimet bëjnë me dije se BKH (Byroja Kombët...
Kina bëhet gati për tajfunin Talim, të gjithë në shtëpi!
Në Kinë janë anuluar fluturimet, udhëtimet me tren dhe seancat gjyqësore teksa vendi përgatitet që të përballet me një tajfun. Njerëzit janë këshi...
Nis vizita e liderëve rajonalë në Tiranë, Rama pret në “Vilën 30” homologen serbe dhe homologen boshnjake
Ka nisur mbërritja e disa prej liderëve të Ballkanit në “Vila 30”, aty ku do të zhvillohet takimi joformal në kryeqytetin tonë. Ndër të parët që k...
Emigrimi: OKB thotë se afër 300 fëmijë vdiqën gjatë kalimit të Mesdheut
Kombet e Bashkuara thanë se 289 fëmijë kanë vdekur gjatë pjesës së parë të vitit 2023 gjatë tentimit për të kaluar Detin Mesdhe për në Evropë. ...
Edhe në fundjavë termometri do të shënojë temperatura rekord të nxehta
Vendi ynë sit ë gjithë vendet e Evropës është përfshirë nga temperature të larta deri në 41 gradë Celsius. Meteorologu Hakil Osmani thekson se ...