Nga: Anila Rezhda/ shkrimtare

Gjeni “vajzen ose “djalin” tuaj ne kete foto dhe me thoni njgjyren e tangave qe doni t’i sjell dhurate per ditelindje.


PRINDER DESHTAKE!
Lejuat qe sot sheshet e kombeve nderkombetarisht te mbushen per te drejtat e krevateve, stileve sexuale dhe cmendurive hormonale.
Pjesemarrjet ne keto parada jane marramendese!
Ne nje kohe qe krimi levron ne forma qe policia as para e makina si te krimineleve nuk ka…
Ne nje kohe qe shtetet po ushtrojne dhunen me te papare mes taxave, punon per 100 euro dhe 65 jane taxa…ju pini kafe dhe hidhni falle me shoqet….
Ne nje kohe qe pyjet u shfarrosen nga zjarret, keta/o kolera zgerdhihen paralive dhe askush nuk i thote:”cohu, po te digjet qyteti jot, merr kazmen dhe vullnetarisht hajde ta shuajme zjarrin…”
Si Hije Natash do i gjesh ne pube ku ti shkon si 100% femer te besh efekt dhe te ciftezohesh dhe nga skenat qe sheh do perfundosh duke nxjerre zorret e barkut.
Po ju Nenat e reja moderne qe merreni vetem me depilime, kilet, rrudhat, nuk ju ka hyre tmerri karshi identitetit sexual qe do marri femija juaj? Si ju ze gjumi kur ne vend te nje Princi te bukur vajza do j’u sjelle shoqen ne ate te Diele fejese?
Si u lejua qe Administrata Shteterore te prangoset ne klientele partiake, te kthehet ne shurdh-memece nga frika e humbjes se punes, pa asnje lloj reagimi karshi fenomeneve te keqija shoqerore dhe keto/a te jene bandillet e popujve?
Si u lejua qe mua Dipllonen time ma kthyen ne leng Hoshafi sepse nga viti ne vit me minimizojne vleren monetare te sherbimeve te Arta qe i jap shtetit? Ka shtet pa Gjuhe Kombetare?
Po pra, Gjuhesorit i thuhet ngrohu ne diell, prit muaj per pagesa, merr as sa keto horret harxhojne mesatarisht ne nje dalje ahengu sexual per pije.
Gjuhesori behet uje djerse nga frika e gabimit te fjales ne Press Konference se plas konflikti dipllomatik, burgun ta permendin per 3 sec. a thua se ma mban te tjetersoj fjalen e kreut te shtetit!!!
Me stomak si grusht punojme si qeni dhe shperblimi i shoqerise eshte anashkalim total, indiference totale, pavlefshmeri morale sikur nuk i nxorrem syte bankave universitare.
E ARDHMJA ESHTE STERRE!
Perderisa edhe qarqet politike gjeten ngrohtesi ne perqafimin e ketyre zorraxhinjve per hir te votave…shpallni falimentimin.
Tani kemi tre lloj certifikatash familjare: 1-burre-grua 2- prind i divorcuar me femije 3-F& F dhe M&M.
Si shikoj dot qe mbizoteruan mbi deshiren time per te biresuar femije ne familje normale me baba e gjysh e gjyshe, dhe sot pushtetet ulurasin per te drejtat e tyre te kene femije keta duke qene 2 F ose 2 M ne nje shpi!!!
C’fare modeli do ndjeki femija me dy gra ose dy burra ne shpi?!
Ngrohuni ne diell se Dele perfunduat.
Une nuk paguaj ME taxa qe keto te kene sherbime sociale duke pushtuar sheshet.
Sheshet duhen te mbushen nga njerez qe nuk kane te hane, nga rini e papune,per ushqime te dekompozuara, per dete te mbytura nga ndotja, nga njerez te deshperuar qe dita nis me qindra viktima te pafajshme te hedhura ne ere kur ata shkojne ne pune,nga punonjesit e spitaleve qe renkojne me shume se i operuari nga mungesa e gjithckaje, nga mjeket qe shikojne si spitalet lahen ne gjak nga abortet e tradhetive dhe heshtin.
Publikisht turp te keni dhe kryesisht ju te KanalHaleve televizive qe publikuat Imoralitetin, Shthurjen, Prostitucioni, Shitjen e jeteve ne kembim te ca parave qe ju hodhen turinjve.
Dhe jeni aq te trashe saqe nuk kuptoni qe jeni bere produkt supermarketi. Ju lyejne tre here ne dite me krem, e bojra e parfume qe ti shisni duke uluritur kanaleve se ndryshe nix para.
Nuk guxon njeriu te shkoje per interviste ne kanale televiziv se aty ku je rregulluar dhe pret komliment, vjen cuni dy meter dhe te thote:” Nila, me ble i pale geta te zeza me vize mbrapa si keto te tute se kur dal naten me mini dua te dukem me sexi!!!”
Vrafshi veten krevateve sepse vetem ai ju ka ngelur, celsat e Kashtes keni, as pushtet se e kane te huajte, te mbytur ne kredira jeni, toka e pasuri nuk shiten me…”nje motorr, nje shalgjate dhe nje totuazh”- ju dha ky sistem thote Zonja e Rende!
Mua mos me PUSHTONI jeten me karagjozllekun tuaj, sheshet 
e qytetit tim dhe ekranet se qe te rroni ju more Mish-Peshq rob, dikujt duhet te mos i jepet vlera e meritueshme e punes se ti do Polici, spitale, Rruge, Ilace, nafte…qe ju befsha naften!
Te mos harroj.
Tani kur te keni fejesa kalamajsh dhe na ftoni ju lutem na thoni me ke eshte ciftezuar, me bandill apo bandillE, sepse sipas rastit i bije qe dhurata te jete o komplet tangash, o sutjen marke, o cift calcedon.
Dihet qe dhurata cifti si dikur carcafe, ene guzhine dhe Krevate Bebash jo!!!
Ktheni Urgjent Punen Vullnetare per Emergjencat Kombetare si termet, zjarr, semundje masive, permbytje etj, ose lerini rrugeve te dergjen duke i paisur me karte:”Refuzues per Kontribut Kombetar”.
Kush merr pjese, qe neser te kete prioritet per punesim, banim, karriere, perfitim asistencash sociale.
Fusni trenin ne shine se lumi ju ka marre por ishalla nuk ju mbyt-uroj! 

 

Veritas.com.al/