Tymi po mbyt Elbasanin, skrapi i KURUM është burimi i ndotjes gjigande.
Edhe këtë të martë, tymi ka mbuluar qytetin e Elbasanit, pasi një zjarr gjigand përfshiu pikën e grumbullit të s...
Prokuroria flet zyrtarisht për vdekjen e 3-vjeçarit pas trajtimit në klinikën e dhëmbëve: ‘Neglizhencë mjekësore’.
Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet ndaj klinikës dentare ku humbi jetën një fëmijë 3 vjeç në kryeqytet. Organi i akuzës bën të ditur se ngja...
Rreth 20 turistë paraqiten në spitalin e Vlorës, dyshohet se janë helmuar nga ushqimi
Rreth 20 turistë polakë janë paraqitur me shenja helmimi në spitalin e Vlorës këtë të premte. Dyshohet se janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumu...
Virusi “Eris” po përhapet me ritme të shpejta. Mund të përhapet më shumë në shtator, thonë shkencëtarët.
Covid duket se ditët e fundit është rikthyer me një përhapje të shpejtë përsa i përket numrit të infektuarve në mbarë botën autoritetet shëndetëso...
Masat për përballimin e valës së të nxehtit/ Manastirliu: 9 njësi të lëvizshme të asistencës mjekësore në terren.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vënë në zbatim Planin e masave kundër valës së të nxehtit, në koordinim me Institutin e Shëndeti...
Hapet spitali qendror në QSUT, Rama: Garanton shërbim më të mirë për pacientët!
Këtë të mërkurë ka nsiur punën spitali qendror në kompleksin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në kryeqytet. Lajmi bëhet i ditur nga ...
Kur mund të lërë spitalin kryeministri Rama pasi iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale
Zyra e shtyp në Kryeministri njoftoi mëngjesin e kësaj të hëne se shefi i qeverisë Edi Rama, iu nënshtrua një operacioni për heqjen e apendesitit ...
Nëna dhe foshnja shpëtohen në Maternitetin e Tiranës, mjekët bëjnë mrekullinë
TIRANË– Rastet e suksesit në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë nuk janë të izoluara. Një nënë me foshnjën e saj kanë shpëtuar mrekullisht fa...
Rikthehet në punë, prej disa ditësh i sëmurë. Rama: Kujdes me flamën gripale se e hoqa vetë
Kryeministri Edi Rama është rikthyer ditën e sotme në punë, pasi prej disa ditësh ndodhej në gjendje jo të mirë shëndetësore. Ai ka publikuar n...
Bill Gates thotë se Pandemia e radhës, shumë më e rëndë sesa Covid-19
Bill Gates ka paralajmëruar që bota duhet të jetë gati për pandeminë e radhës, që mund të jetë shumë më e rëndë sesa Covid-19. I ...