Konfirmohen rastet e para të Gripit të Shpendëve në Shqipëri/ Ministria: ‘Po monitorojmë situatën!’
Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, jofton se po monitoron situatën dhe thekson se “Sëmundja është e pranishme vetëm në 3 vatra, që ndodhe...
Vijon të mos ketë humbje jete nga Covid-19 në vendin tonë
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar së fundmi shifrat e Covid-19 në vendin tonë. Asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit. Janë kryer 3,340 te...
Vaksinoni ‘gjithë botën’ deri në vitin 2022, thotë Boris Johnson
KURT ZINDULKA Kryeministri Boris Johnson ka bërë thirrje për fuqitë kryesore ekonomike për të ndihmuar vaksinimin e të gjithë botës kundër koro...
OBSH miraton për përdorim emergjent vaksinën CoronaVac
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka miratuar për përdorim emergjent vaksinën kundër covid të kompanisë Sinovac, CoronaVac. Lajmin e mirë e ka...
COVID-19/ Rritet presioni mbi OBSH dhe dyshimi mbi laboratorin në Wuhan
Informacione te reja japin më shumë kredibilitet pas teorisë së laboratorit Wuhan ndërsa presioni mbi OBSH rritet Shërbimet e inteligjencës brita...
Mbërrijnë 60 mijë doza të vaksinës kineze! Nesër edhe 14 mijë nga Pfizer
Të gjithë qytetarët të cilët kishin bërë vaksinë e parë kineze, tashmë do të mund të marrin edhe dozën e dytë të kësaj vaksine. Pas një mungese pr...
COVID19/ Çomo: Po hyjmë në “zonën jeshile”…
Drejtore e Spitalit IUnfektiv dhe deputete e zgjedhur në Kuvendin e Shqipërisë, Najada Çomo, ka deklaruar se Shqipëria po hyn në një zonë jeshile ...
Rama: Ndihmë e posaçme nga shteti deri në moshën 18 vjeç për fëmijët e bluzave të bardha të rëna në krye të detyrës
Kryeministri Edi Rama  gjatë aktivitetit në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Infermierëve, ku e pranishme është edhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri...
Rama: “E nderuar që jam mes heronjve të Shqipërisë. Krah jush deri sa të arrijmë dritën në fund të tunelit!”
Ambasadorja amerikane Yuri Kim, e cila mori pjesë në takimin e zhvilluar me infermierët të amfiteatrin tek Liqeni i Tiranës, u shpreh se SHBA do t...
COVID19/ 50 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
50 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarë...