Mbërrijnë 60 mijë doza të vaksinës kineze! Nesër edhe 14 mijë nga Pfizer
Të gjithë qytetarët të cilët kishin bërë vaksinë e parë kineze, tashmë do të mund të marrin edhe dozën e dytë të kësaj vaksine. Pas një mungese pr...
COVID19/ Çomo: Po hyjmë në “zonën jeshile”…
Drejtore e Spitalit IUnfektiv dhe deputete e zgjedhur në Kuvendin e Shqipërisë, Najada Çomo, ka deklaruar se Shqipëria po hyn në një zonë jeshile ...
Rama: Ndihmë e posaçme nga shteti deri në moshën 18 vjeç për fëmijët e bluzave të bardha të rëna në krye të detyrës
Kryeministri Edi Rama  gjatë aktivitetit në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Infermierëve, ku e pranishme është edhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri...
Rama: “E nderuar që jam mes heronjve të Shqipërisë. Krah jush deri sa të arrijmë dritën në fund të tunelit!”
Ambasadorja amerikane Yuri Kim, e cila mori pjesë në takimin e zhvilluar me infermierët të amfiteatrin tek Liqeni i Tiranës, u shpreh se SHBA do t...
COVID19/ 50 raste të reja dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
50 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarë...
Shënohet 24-orëshi i parë që prej marsit 2020/ në Infektiv s’është paraqitur asnjë i sëmurë me COVID!
Dritë në fund të tunelit...Pas më shumë se një viti luftë me COVID-19, profesor Tritan Kalo ka njoftuar se është regjistruar 24 orëshi i parë që n...
Rama: Gati qendra e re e kardiokirurgjisë te ‘Shefqet Ndroqi’! Ndërhyrjet e vështira në zemër falas për rreth 400 pacientë në vit
Qendra e re e kardiokirurgjisë në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ e dyta pas QSUT është gati dhe do të hapet së shpejti. Kryeministri Edi Rama mëngjesin...
COVID19/ Hapen universitetet, hiqet karantina për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut e Greqia!
Nisur nga ulja e rasteve të infektimeve dhe incidencës së COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të hapen auditorët në universitete...
Shqipëria arrin 500 mijë vaksinime antiCOVID, 29 ditë para afatit! Rama: U kry, vazhdojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion
Shqipëria arrin objektivin e 500.000 vaksinimeve anti COVID, 29 ditë para afatit. Objektivi i vendosur nga qeveria dhe ministria e Shëndetësisë ka...
Vjen lajmi fantastik nga BE për Shqipërinë: Do të vijnë dozat e para nga BE, numri më i lartë në rajon.
Javën e ardhshme në Shqipëri do të vijnë dozat e para të vaksinave që po shpërndahen nga BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Falë punës fantast...