COVID19/ Në Gjirokastër epidemiologët dyshojnë për një variant të ri covid, 2 riinfektime.
Në Gjirokastër është konfirmuar sot rasti i parë i riinfektuar me Covid 19. Bëhet fjalë për një qytetar të Përmetit, pacient i dializës që ish...
Covid19/ Shqipëria ende nuk ka zbuluar asnjë rast me virusin ‘britanik’.
Vendi ynë është rrethuar nga virusi britanik, një nga mutacionet e Covid 19-tës. Në Kosovë, Mal të zi dhe Greqi janë zbuluar raste të prekuris...
Rama merr dozën e dytë të vaksinës: Brenda shkurtit mbërrijnë mbi 40 mijë dozat e tjera
Kryeministri Edi Rama ka marrë dozën e dytë të vaksinës Pfizer kundër Koronavirusit.  Injektimin Rama e ka marrë nga dozat e mbërritura mbrëmje...
“Është rritur numri i viktimave nga Covid-19”, Silva Bino: Incidenca javore shkoi në 209 për 100 mijë banorë.
Drejtoresha e ISHP-së Silva Bino, në një deklaratë për mediat, në emër të Komitetit të Ekspertëve, deklaroi se është rritur numri i të vdekurve ng...
Covid19/ “Të shtruar nga 30 deri në 90 vjeç”, shefja e Infektivit: Janë rritur rastet e shtrimeve në spitale. Apeli për qytetarët
Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, deklaroi se ditët e fundit rastet me koronavirus janë rritur, çka ka sjellë kështu dhe rritjen e numrit t...
Covid19/ Mutabioni britanik hyn në Shkup; shënohet viktima e parë.
Dy raste të reja të variantit britanik të coronavirusit janë zbuluar në Maqedoni, ndërsa lajmi u njoftua në “Twitter” nga mjeku Goran Kungulovski ...
Infektimi i Piperos pas vaksinimit/ Fico: S’dyshojmë për cilësinë e ‘Pfizer’, ja kur nis prodhimi i anti-trupave
Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, foli mbi vaksinat Pfizer të mbërritura në Shqipëri, pas infektimit të mjekut infeksioni...
E trishtë/ Nënë e bijë humbin jetën nga koronavirusi katër orë pas njëra-tjetrës
Nënë e bijë nga Librazhdi kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit brenda një dite. Mësohet se nuk mundi që t’i mbijetonte sëmundjes Safete Le...
Moderna, arma për variantet: hipoteza të dozës së tretë të vaksinës
Moderna studion një përforcues me një dozë të tretë kundër varianteve. Testet janë duke u zhvilluar për të verifikuar rritjen e përgjigjes imunita...
Pëllumb Pipero infektohet me Covid,14 ditë pasi mori dozën e parë të vaksinës Pfizer.
Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Ndonëse ishte ndër personat e parë që morën dozën e parë të vaksinë...