Dr. Silva Bino: Analiza tek mjeku i familjes për 40 minuta; Do përdorim testet e thjeshta,
OBSH do të mbështesë Shqipërinë me 200 mije teste te shpejta brenda 7-8 javësh deklaroi kreu i saj per Europen një dite me pare Dr Hans Kluge. ...
Rama riposton videon e Bashës: Ëndërron asfiksinë, vdekjen e sa më shumë shqiptarëve dhe timen!
Kryeministri Edi Rama ka ripostuar një video të kreut të PD Lulzim Basha, ku ky i fundit për sa i përket menaxhimit të situatës së pandemisë t...
Infektohet me Covid Imzot George Frendo
Arqipeshkvi metropolit i Tiranë-Durrësit,Imzot George Frendo ka rezultuar pozitiv me Covid Imzot Frendo i cili është edhe Presidenti i Konferen...
Manastirliu merr mbështetjen e OBSH. Kluge: ‘Keni vepruar shpejt dhe me kurajë; vaksina për 8 ose 10 javë në Tiranë’.
Drejtori i OBSH për Europën Dr. Hans Kluge po viziton Shqipërinë me ftesë të ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.  Gjatë takimit bil...
Infektohet me koronavirus ministrja e Financave, Anila Denaj.
Ministrja e Financave, Anila Denaj infektohet me Covid. Lajmin ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook ku sqaron se ka rezultuar pozitive ...
I prekur nga Covid/ Mbërrin në Athinë Kryepeshkopi Anastas Janullatos.
Kryepeshkopi Anastas Janullatos është infektuar me Covid-19, çka ka sjellë përkeqësim të gjendjes së tij shëndetësore. Top Channel sjell pamj...
COVID-19/ Sot dita më e keqe, 11 vetë humbën jetën dhe 507 infektime të reja.
    Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar bilancin e covid, ndërsa ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të res...
Covid-i shtoi vetëvrasjet në gjithë botën
Pandemia e Covid-it, rëndom, në gjithë botën po shoqërohet me fenomenin e vetëvrasjeve. Mediat italianë publikojnë se që nga  muaji mars në g...
Covid, Vala e dytë/ Sot vendi hyn në karantinë, Ministria e Shëndetësisë publikon oraret e lëvizjen dhe ndalimit.
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin e ri të vendosur nga Komiteti i Ekspertëve që do të hyjë në fuqi mbrëmjen e sotme. Pas orës 22...
Greqia shtyn deri më 30 nëntor masat kufizuese me Shqipërinë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria greke ka vendosur t’i shtyjë...