Sonte, Muzeumi Metropolitan i Artit i Nju Jorkut shtron qilimin e kuq për ‘Met Gala’, një festë për ekspozitën pranverore të hapur që organizohet çdo vit. Eventi shërben gjithashtu për mbledhje fondesh për Institutin e Kostumeve të Muzeumit.

Celebrities – ku përfshihen edhe bashke drejtueset Rihanna, Amal Clooney, Donatella Versace dhe Anna Wintour – të veshura sipas vetë subjektit të këtij shou që mban emërtimin: “Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination.”

Këngëtarët Katy Perry dhe Rihanna janë disa nga anëtaret më të njohura të ansamblit. Perry ka dhuruar krahë të engjëllit gjashtë këmbë të gjatë për veshjen e çiftit me mini fustan prej floriri Versace, ndërsa Rihanna duket se do të veshë perla dhe bizhuteri të praruara në kësulë si dhe mantel të disajnuar nga Margiela.

Veritas.com.al/