Paris (AFP) – Ministri i Jashtëm i Francës dënoi të mërkurën sulmin e Turqisë në zonat e kontrolluara nga kurdët në verilindje të Sirisë, duke thënë se ofensiva “duhet të ndalet”.

“Ajo ve në pikëpyetje sigurinë dhe përpjekjet humanitare të koalicionit kundër Daesh dhe rrezikon të dëmtojë sigurinë e Evropianëve,” tha Jean-Yves Le Drian në një tweetim, duke përdorur emrin Arab për grupin e Shtetit Islamik (IS).

Veritas.com.al/