Pesë diplomatë të lartë sot kanë mbërritur në Qeverinë e Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të jetë nikoqir i emisarit të BE-së, Miroslav Lajçak, atij amerikan, Gabriel Escobar, këshilltarët për politikë të jashtme të kancelarit gjerman dhe presidentit francez, Jens Plötner dhe Emmanuel Bonne, si dhe këshilltarin e kryeministres italiane Giorgia Meloni, Francesco Talò.