Sondazhi për zgjedhjet evropiane: 17% e vendeve për “populistët”
Sipas një sondazhi, per zgjedhjet evropiane,ne majin e ardhshem,partitë "populiste" duhet të fitojnë më shumë se 17% të vendeve të Asamblese të St...
Hahn e vëndos ‘levën’ e negociatave me BE, mbi Vetingun.
Është hera e parë që Vettingu shpallet si faktori bazë për nisjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Deri tani ishin përmendur dhejtëra arsye t...
Lideri i AfD, Alexander Gauland: “Euro, emigrantët dhe Merkel do të vrasin Evropën”
Nga Pietro Senaldi/ Tjetër përveç Savones, nëse ndonjëherë do të jetë fundi i euros, ajo do të kalojë për Aleksandër Gaulandin, themeluesin dhe...
Një anëtar i Parlamentit Europian dërgohet në gjyq se ka spiunuar në favor të Rusisë.
Gjykimi në shkallën e parë i Bela Kovacs në Gjykatën Rajonale të Budapestit është mbyllur për publikun për shkak të natyrës së klasifikuar të çësh...
Marine Le Pen:”Emigrantët, falë Italisë, do ta çlirojmë Evropën: Macron? Do të përfundojë si Renzi”
Intervistë për ‘Libro’/ Mjafton te spostohesh pak 'në të djathtë dhe zbulon se Franca për Italinë mund të mos jetë vetëm një armik, arrogant, egois...
Zgjedhjet Europiane, vala sovraniste trondit Brukselin: Ja sondazhet e mbajtura sekret, triumfi i ‘Legës së Ligave’.
Terrori zbarkon në Bruksel. "Lega e Ligave",super-lista sovraniste dhe populiste që mund të formohet për zgjedhjet evropiane të vitit 2019, rre...
Kaos në koalicionin e qeverisë Merkel. Ministri Seehofer tërheq dorëheqjen.
BERLIN (Reuters) – Kancelarja Gjermane, Angela Merkel ditën e hënë do të bëjë rezistencën e fundit për tí dhënë  fund mosmarrëveshjet mbi emigraci...
Juncker i BE ka në plan të vizitojë Trump. “Nuk besoj se do të arrij gjë, por do të përpiqem”, tha ai.
BRUSSELS (Reuters) – Presidenti i Bashkimit Europian, Jean-Claude Juncker do të vizitojë Uashingtonin në fund të muajit korrik në përpjekje për të...
Liderët e BE, vulosin një marrëveshje ‘toksike’ mbi emigracionin, pas një nate pa gjumë. FOTO
Liderët e BE përfunduan një marrëveshje të vështirë mbi emigracionin pas një nate të tërë bisedimesh nga e Enjte në të Premte. Kryeministri Italia...
Italia kërcënon që ta hedhë në kaos samitin e BE mbi emigracionin.
Kryeministri i ri i linjës së ashpër në Itali kërcënoi të Enjten se do të bllokojë deklaratën e përbashkët të BE mbi emigracionin në samitin ku ka...