Rama thanks Meta për ‘rafting’. Por tani thotë se ‘e kam mësuar vetë, e bëj edhe pa shoqërues’
Koment nga Laert Skiro/ Kryeministri Rama ka përdorur gjuhën e alegorizmës për të treguar pozicionin e presidentit Ilir Meta në raport me PS dh...
Kryeministri Rama: ‘Luli po hetohet edhe nga Shtetet e Bashkuara!’
Kreu i qeverisë Edi Rama, nga Ura Vajgurore ku ka folur edhe një herë për përgjimet e ‘përfshira në dosjen e famshme 339, ka akuzuar opozitën për ...
Rama: Përgjimi i dosjes 339, shantazh politik i nxjerrë nga PD/ Real Story
Krryeministri Edi Rama e konsideroi dosjen 339 ' një skandal të mbajtur me vetedije prej 2 vitesh në sirtaret e organit të akuzës', gjatë një inte...
Prokuroria: Gazetari i ‘Bild’ mund të ndalohet dhe të dënohet në Shqipëri
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nxjerrë urdhër ndalimi për publikimin e përgjimeve të dosjes 339, ku përfshihen një sërë zyrtarësh. 6 përgjime u ...
Gjermania do të na shpëtojë nga Lufta e Tetë?!
Frrok Çupi/ Sa koincidenca përmblidhen në një datë dhe në të njëjtën ngjarje: Lufta e Tetë nuk është si ‘Lufta e Dytë’, por është e Teta- sipas ...
Basha në Gjermani ul tonet dhe thotë se ‘pavarësisht…, do të bëjmë gjithçka për anëtarësimin në BE”
Kreu i Partisë Demokratike dy ditë pas protestës më të fundit të opozitës në Tiranë ka vizituar kryeqytetin gjerman, ku ka takuar edhe zv/Kryekësh...
Ç’popull në shesh?… 2500 vetë, sa ishin, i mbledh edhe prifti i fshatit.
Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar situatën politike në vend. Ndërsa i është referuar protestës së mbrëmshme të opozitës, Ngjela tha ...
Anësia ndaj Rusisë, një njollë e zezë çfarë po ndodh në Shqipëri.
  KOMENT/Gjatë vizitës së sekretarit të përgjitshëm të NATO-s në Tiranë, sekretari i Përgjithshëm i NATO-së Jens Stoltenberg dhe kryeminis...
LETER E SHTATË PUBLIKE JO PËR LULZIM BASHËN
Nga: Edi Rama, kryeministër Bashkëqytetarë demokratë, sot Partia Socialiste nis zyrtarisht fushatën e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ndërsa par...
Fryn erë ruse mes politikanëve shqiptarë në Ballkan
(Foto: Aksion i policisë së Kosovës për kapjen e diplomatit rus)/ Koment/ Prej kohësh aleatët tanë të mëdhenj kanë njoftuar se ‘në Ballkan po s...