Përmbyllja e mandatit të dytë qeverisës, Rama bën bilancin
  Kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë për fjalën përmbyllëse të mandatit të dytë. Rama e ka nisur fjalën e tij duke thënë se është kre...
DASH-amerikanëve: ‘Mos shkelni në Lazarat, për shkak të krimit e drogës!’ Revoltohet Tritan Shehu si zot i asaj treve.
Departamenti Amerikan i Shtetit ka bërë thirrje për qytetarët amerikanë që të mos udhëtojnë në Lazarat pasi siguria në këtë vend është e luhatshme...
Kryemadhi pjesë e fushatës ruse të dezinformimit mbi COVID?! SHISH: Pas teorive konspirative fshihen vendet anti-Perëndim
Nga Adriatik Doçi/ Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, gjatë vitit 2020, në disa intervista televizive, ka befasuar me deklaratat e saj, duke...
Amerika ‘iku’, çfarë presin këta këtu?
  Frrok Çupi Amerika u mund në Afganistan. Disa po thonë se u mund si në Saigon, (edhe ajo luftë zgjati 20 vjet, 1955-75). Talebanët, pusht...
Sot, pas pak orësh, mbërrijnë afganët në Tiranë. Kim takon Xhaçkën: ‘SHBA po punon ngushtë me qeverinë shqiptare’.
Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka takon ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim. Ky takim vjen pak orë para se të mbërrijnë në Shqipëri grupi i parë i afga...
Në Ballkan, pasi kanë pirë gjithë natën
Frrok Çupi Pasi kanë pirë fshehurazi nëpër klube të errëta, në mëngjes mallkojnë ‘haram!’... Më kanë treguar disa herë se si burrat pinë nat...
Departamenti i Shtetit në intervistë me TCH: Mbështesim “Ballkanin e Hapur” sipas rregullave të BE-së
Temperaturat e larta të përplasjes politike Tiranë-Prishtinë, u rritën edhe njëhërë tjetër këtë mes Gushti.  Kësaj here molla e sherrit është...
Ballkani i Hapur/ Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqishëm integrimin gjithpërfshirës në Ballkan.
Shtetet e Bashkuara mbështesin fuqimisht vijimin e përpjekjeve në Ballkanin Perëndimor për të thelluar dhe forcuar integrimin gjithëpërfshirës raj...
Marrëveshja me Amerikën/ Rama merr besimin e madh nga SHBA, Shqipëria do të jetë kryeqendra e Ballkanit për bazat e SHBA dhe NATO
Amerika dhe Shqipëria kanë arritur marrëveshjen ku pritet që vitin e ardhshëm të ndërtohen tri baza Amerikano-Shqiptare në Shqipëri. Pas kësaj ma...
Yuri Kim: Gushti i këtij viti nuk është ai i zakonshmi i viteve të tjera. Pas 5 vjet po i vjen fundi pandëshkueshmërisë
Nga: Yuri Kim/ Ambasadore e SHBA Gushti në Shqipëri është kohë për pushim dhe relaksim të merituar dhe, ashtu si shumë prej jush, edhe unë do t...