VIKTIMAT E REPUBLIKËS SË TRETË
Frrok Çupi Të tretët pritet të shfaqen në 2 mars në bulevardin e Tiranës, përballë ngrehinës tre- katesh që u ndërtua për një ambasadë provizor...
PD-në, kësaj jave, e ka me qira Ilir Meta
  Nga: L. Skiro/ Partia Demokratike (PD) është bërë si trapi i katundit; herë e merr me qira njëra lagje e herë tjetra, për të kapërcye...
‘Përplasja’ me Lavrovin për NATO-n dhe BE-n/ SHBA i del në krah Edi Ramës
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim i ka dalë në krah kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit u ‘përplas’ me ministrin e Jasht...
Nga Moska, Rama i kërkon Lavrov njohjen e pavarësisë së Kosovës
Në konferencën e përbashkët për shtyp Lavrov- Rama, i dërguari Top Channel në Moskë Muhamed Veliu e pyeti shefin e diplomacisë ruse nëse ka shkaqe...
Dy shembuj që Zoti po qesh me planet e presidentit
  Nga: Mira Kazhani/ Shumë nga çështjet që ngre Ilir Meta, nuk janë edhe aq të çmendura sa i përshkruan kryeministri Rama dhe urrejtësi...
Video ekskluzive e TCH/ Edi Rama mbërrin në Moskë
  Kryeministri  Edi Rama sot ka mbërritur në Moskë të Rusisë. Top Channel ka siguruar ekskluzivisht edhe videon e mbërritjes së kryeminist...
BE: Qeveria ka mbështetjen e BE dhe SHBA. Si mund të ketë përplasje në këtë moment?/ Isabel Santos
  Bashkimi Europian me të gjithë strukturat e tij do ta monitorojë zbatimin e paketës “Anti-KÇK” në Shqipëri. Nëse konstatohet se ligje...
Yuri Kim, ambasadore e SHBA, flet mbi transparencën e fondeve akorduar Shqipërisë.
“Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore”, ka thënë zonja Yuri Kim, ambasadorja e SHBA, duke folur për Akademinë që do monitorojë fondet për...
KONFERENCA E DONATOREVE/ KAPERCEHET EDHE IMAGJINATA: 1, 15 MILIATDE EURO
Konferenca e Donatorëve në Bruksel për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar të vitit të shkuar (26 nëntor) ka kaluar çdo pritsh...
BE në bisedime ‘të sinqerta’ me vendet e Ballkanit që kërkojnë anëtarësim
Kushtet e motit të Dielën e bënë të vështirë për aeroplanët të fluturonin brenda dhe jashtë Belgjikës dhe vendeve të tjera të Evropës. "Ne u ul...
Faqja 20 prej 84« E para...10...1819202122...304050...E fundit »