Presidenti i KE në Tiranë, Michel: Ideja për një status ‘vend i asociuar i BE’ për shtetet e Ballkanit drejt materializimit! Rama: Do i jepte fund paranojave se Brukseli po na lë larg
Vendet e Ballkanit Perëndimor, në rrugëtimin drejt Bashkimit Evropian, mund të marrin statusin ‘vend i asociuar i BE’, një status i ndërmjetëm der...
Presidenti i KE, Michel: Shqipëria, partner shumë i besueshëm. Negociatat me Shqipërinë të hapen një orë e më parë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, e ka vlerësuar Shqipërinë maksimalisht për partneritetin me Bashkimin Evropian dhe ka theksuar se...
Rama: Për sa gjëra folëm me Mike Pompeon/ Foto
Ndërsa ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka nisur axhendën e takimeve në Tiranë, kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale ...
Pompeo për Yuri Kim: U emërua nga Trump, sot punon për Biden, por përkushtimi i Yuri Kim mbetet i njëjtë
Gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 100-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Shteteve të bashkuara, ish-sekretari Amerikan i Shtetit, ...
Shekulli i Amerikës në Tiranë/ Yuri Kim: “Gati për të festuar!”.
Me rastin e festimit të 100 vjetorit të marrëdhënieve midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, javën e ardhshme do të ketë aktivitete të shumta...
Rama: Shqipëria dënoi në 11 maj genocidin serb në Këshillin e Sigurimit të OKB
Kryeministri Edi Rama ka treguar qëndrimin zyrtar që ka mbajtur Shqipëria në OKB për masakrën e Srebrenicës, në Bosnjë Hercegovinë nga Serbia. Kre...
Rama në Bruksel kërkon anëtarësimin e Kosovës në KE. Edhe Mali i Zi do t’i bashkohet ‘Open Balkan’.
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për mediat pas takimeve të zhvilluara në Bruksel me liderët e Ballkanit Perëndimor. Ata u pritën  në...
Rama sot në Bruksel, takohet me liderët e Ballkanit Perëndimor!
Liderët e Ballkanit Perëndimor do të takohen ditën e sotme në Bruksel. Organizatori i darkës joformale është Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evro...
Rama kërkon hetim për Berishën, kujton 21 janarin dhe Gërdecin.
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi se Partia Socialiste nuk ka bërë presion për dënimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, por ka...
Rama shkon në Hagë, viziton Thaçin: ‘Ishte në top formë dhe i bindur se do t’i tregojë botës pastërtinë e luftës së UÇK’.
Për gati 3 orë kanë biseduar bashkë në Haaglanden, në dhomat e paraburgimit në Hagë, Kryeministri Edi Rama dhe ish-presidenti, ish-Kryeministri i ...