SHBA: ‘Shqipëria po ecën në rrugën e duhur… Ju që pengoni reformën në Drejtësi, e keni gabim’.
  E ngarkuara me punë e SHBA-së në vendin tonë Leyla Moses-One ka dhënë një mesazh të gjithë kritikëve të reformës së drejtësi në Shqipëri. ...
Telefonat e militantëve të PD bien në ora 23.00. ‘Të enjten protestë!’. Si në qershor 2017, kryetari: “Alo. Je kandidat për deputet!”.
Koment/ Një mesazh i rrufeshëm ka zgjuar nga gjumi militantët demokratë mbrëmjen e vonë të së hënës, pas orës 23. 00. Gjatë ditës, kryetari i P...
LSI si garipe përballë Gjermanisë
Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë....
Edhe presidenti Meta për izolim nga ‘ndërkombëtarët’, që do të thotë nga SHBA+BE
Koment/ Fjala ‘ndërkombëtarët’ nuk ka hyrë rastësisht në fjalorin e politikës, por dinakërisht fsheh aleatët kryesorë të kombit, Shtetet e Bashkua...
PROTESTUESIT KTHEHEN TË RASKAPITUR NË SHTËPI, LIDERËT IKIN ME MERCEDESË
Sapo mbaroi protesta e Opozitës, liderët u panë që morën makinat ( më së shumti Mercedesë ) dhe u nisën disa në shtëpitë e Tiranës dhe disa të tje...
‘Hapet’ letër- porosia e ardhur nga SHBA drejt prokurorisë mbi financimet e dyshimta të Bashës për lobing në Amerikë
Televizioni Klan ka mundur të ‘zbardhë’ letër-porosinë e mbërritur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbi kontratat e lobimit të Partisë Demokrat...
Shtetet e Bashkuara: ‘Parlamenti dhe qeveria janë legjitimë… Ju që hoqët dorë, lejoni të tjerët’ të punojnë për të mirën e vendit
(FOTO ARKIV: zëvendës ambasadorja Leyla Moses-Ones) Ambasada e SHBA ka reaguar në facebook një ditë para protestës së paralajmëruar të partive ...
Rudina Hajdari drejt formimit të një opozite të re pro- perëndimore? ‘Nuk mund të rrimë duarkryq!’
Rudina Hajdari,, deputete e PD, po perceptohet në opinion si liderë e re e Partisë Demokratike ose edhe si liderë e një force të re politike pro- ...
Rama dhe Basha në Elbasan për ‘paganizmin’. Rama tallet me Lulin: ‘Luli në 16, Lali në 17’
Nuk zuri mend kryeministri Rama, edhe pse po e sulmojnë si ‘diktator’ sepse tallet me opozitën. Sot po bashkëjeton me kryetarin e Opozitës në t...
Rama çon në gjyq Berishën: 23 mijë dollarë për shpifjen e ‘këmishës 23 mijë dollarëshe’
(Foto: Arkiv)/ Tashmë që ish deputeti Sali Berisha nuk ndodhet më në Parlament, kryeministri Rama ka shpallur se ‘nuk do të përballet më në Par...