Të gjitha palët flasin për “vdekjen” në ditën e 44-t.
Nga: Veritas.acom.al/ Dita 44 është dita e numëruar që nga fillimi i ptotestës qytetare të drejtuar nga opozita; dhe kjo ditë u shënua sot... ...
Presidenti Nishani “tradhton” origjinën politike, i jep krah zgjidhjes alias ‘urdhër peshku’.
Nga: Frrok Çupi/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një intervistë për kanalin te;eviziv “News 24” ka thënë se është i gatshëm që “kriz...
Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë thotë se “do të vij” në Çadrën e Lirisë.
Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka shprehur mbështetje për protestën e Partisë Demokratike në Tiranë. Në takimin që ka zhvilluar sot në Mal...
QEVERIA MBULON VARRET E DURRËSIT DHE HAP VARRET E VLORËS
  Nga Frrok Çupi/ Ngjarja ndodhi në të njëjtën ditë: Në Durrës u zbuluan dy varre antike, ose të paktën të periudhës së para- Mesjetës. ...
ARMA E TRETË KIMIKE, PAS PLEHRAVE TOKSIKË, PLAS NË KUVEND.
Nga Laert Skiro/ Të gjithë, deri më sot, sukseset e shpallura të Policisë mbi kanabisin, i kanë marrë apriori si fitore të Policisë dhe janë gë...
Rrëzohen batuta, në anën tjetër maten peshat
Nga: Laert Skiro/ Çadra e protestuesve në Bulevardin e Madh të Tiranës tashmë ka marrë kuptimin e balancueses mes asaj që po ndodh në politikën...
Kush i vret këmbësorët në kufi?
Nga: Veritas.com.al/ Pyetja bëhet aktuale pas ngjarjes që ka ndodhur mbrëmë në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë, në terrenin shqiptar në Devo...
Ilir Meta merr haraçin e sfidës kundër Ramës.
Nga. L. Skiro/ Anti- Metisti Tahiri largohet, por zëvendësohet me një anti- Metist më të vjetër. I vjetër jo vetëm në moshë, por Fatmir Xhafa- ...
Papritur ambasadori Lu bëhet i parrezikshëm.
Nga Laert Skiro/ Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, i ka lënë në shtëpi prangat dhe kërcënimet që mbante për opozitën. Sot zoti ...
Jemi në vitin ’46: 19 katolikë të Veriut- në pranga brenda orës.
  Frrok Çupi/ Këta veçohen se “nuk janë si të gjithë”, edhe pse të gjithë pranojnë vetë se janë si njëri- tjetri, me të njëjtin hall, me të...