Topalli rrëfen marrëdhënien me Bashën: “Më dha të drejtë, por… nuk më dha të drejtë!”.
  Jozefina Topalli, ish nënkryetare e PD dhe kryetare Kuvendit, ka rrëfyer sot në një intervistë për “ABC News” një aspekt të marrëdhënieve me...
Mustafaj: Basha mund të jetë ‘de jure’, por jo kryetar i Partisë Demokratike
Ish-ministri i PD-së, publicisti dhe shkrimtari Besnik Mustafaj, ka komentuar situatën në këtë parti, një ditë pasi Kryesia ka zgjedhur dy kandida...
Eduard Selami: ‘ Basha është më i dobëti…, vizioni i tij u rrëzua nga shqiptarët”
Kandidati për garën e kreut të PD, Eduart Selami ka treguar në “7pa5”, në Vizion Plus, arsyen e kandidaimit. “Për të kandiduar në garë, më shty...
Topalli: Ndjej neveri për grupin pro Basha. Gara në PD është e rreme
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka thënë sot në “Debat” të “Channel One” se ndjen neveri për grupin në PD që është pro Bashës. Sipas...
Astrit Patozit: Unë mbetem kandidat, njerëzit e Bashës më propozuan pazar.
Astrit Patozi në një intervistë për Top Story ka deklaruar se ai nuk ka hequr gara dhe do të vazhdojë të kërkojë respektimin e statutit: “Unë v...
Kryesia e PD vendos: “Fiton Basha në një ditë të vajtueshme për PD’
Nga Laert Skiro/ Kryesia e PD e mbaroi mbledhjen përmes një interesimi gjigand të publikut. Interesimi i publikut ndahej në: dy pjesë popull...
Mbledhja e Kryesisë së PD. Malltezi: “Të bëhet analizë. Kandidaturat janë qesharake”
Po vazhdon me dyer të mbyllura mbledhja e kryesisë së PD-së, ku mësohet se ka pasur debate të shumta mes grupit anti-Basha dhe pjesës tjetër të an...
Mbledhja e Kryesisë së PD. Majlinda Bregu thotë se përçarja në PD nisi 4 vjet më parë’.
Në mbledhjen e Kryesisë së PD që po zhvillohet  për procedurat e zgjedhjeve në PD, ka folur edhe anëtare e kryesisë dhe kundërshtare e Bashës, zon...
Genc Ruli: Rama, i përfshirë në zgjedhjet e PD-së. Me Bashën në PD, Rama fiton gjithmonë.
Basha nuk ankohet dot për blerje votash! Madje më shumë u ankua për parregullsi OSBE/ODIHR se sa kryetari i Opozitës. Me këtë konstatim, deputei i...
Dy nënkryetarë të PD bëjnë oponencën e oponentëve brenda PD
Dy nënkryetarët e PD, Edi Paloka dhe Edmond Spaho u janë përgjigjur edhe 7 kërkesave të bëra nga kandidati Astrit Patozi për ‘zgjedhje të lira dhe...