Eduard Selami në Myzeqe: “Basha u refuzua nga shqiptarët! Le të kthejmë vlerat!”
Fushatën për postin e kryetarit të PD, kandidati Eduard Selami e vijoi në Patos, Mallkastër, Roskovec dhe Lushnje. Duke analizuar shkaqet e humbje...
Eduard Selami, kandidat për kryetar, sfidon Bashën: “Modeli i tij dështoi!”
Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Eduard Selami, gjatë garës që po zhvillon, e ka përqendruar objektivin e tij në duke i ‘shkuar në dej...
Genc Ruli: Marrëveshja Rama-Basha, erotiko-politike
“Marrëveshja Rama-Basha, marrëveshje erotiko-politike. Qeveria teknike nuk rezultoi e tillë. Është bashkëqeverisje e pakuptimtë dhe këtë e treg...
Ishte njoftuar Lezha, por Basha kthen mendje dhe nis turin në Kavajë
Lulzim Basha, edhe pse kishte njoftuar se do të jetë në Lezhë për fillimin e fushatës zgjedhore në Parti, në të njëjtën orë është shfaqur në Kavaj...
Deputeti Patozi thotë se kur të hapet sipari i zgjedhjeve ‘unë jam në garë. Kjo është farsë’.
  Deputetit i PD-së, Astrit patozi i ftuar në studiot e ‘Abc neës’, ka deklaruar se ai vazhdon të jetë në garë për kreun e PD-së, ndërsa k...
Zgjedhjet në PD: Basha dhe Selami në fushatë së bashku; nesër në Lezhë
Dy kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami dhe Lulzim Basha nisin nesër zyrtarisht fushatën. Qyteti i parë ku do të ndalojnë ...
Patozi Selamit: “Tërhiqu! Je më keq se Maqo Lakrori”
  Deputeti dhe ish- nënkryetar i PD-së, Astrit Patozi ka treguar sot në “ABC News” se ai ka patur një drekë me Eduart Selamin. Ai ka tr...
Basha rikthen simbolet ‘autoktone’ të PD
Kryetari i ngrirë i PD, Lulzim Basha, është pikasur sot se në mdiat sociale ka  rikthyer simbolet e PD, të cilat io kishte fshirë që nga ‘motmoti’...
Jozefina Topalli: ‘Ka dy muaj që familja ime është vënë nën vëzhgim!’
Zonja Jozefina Topalli, në një intervistë të gjatë dhënë për Televizionin “abc news’ ka denoncuar se familja e saj ndodhet nën vëzhgim prej dy mua...
Topalli e Ruli ndahen në një pikë…
Dy liderët e PD, luftëtarë për të ri-kthyer  në jetë PD-në, Jozefina Topalli dhe Genc Ruli përplasen në një pikë të vetme: Në pikën e vlerësimit t...