Astrit Patozi, kandidat për kryetar i PD, nis sot turin ‘për kthimin e zgjedhjeve të ndershme’.
Deputeti dhe ish nën- kryetar i Partisë Demokratike, ka shpallur kandidaturën për kryetar i PD; por nuk e ka vazhduar deri më sot për shkak se ‘nu...
Selami: PD- kjo garë e pabarabartë, e fshehur, në errësirë.
Nga: Eduart Selami/ Gara për kryetar të Partisë Demokratike është në kulmin e saj. Ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen që më keni dhënë k...
Eduard Selami, ish- kryetar i PD, kandidat për kryetar: ‘PD tani ka më pak demokraci”.
(FOTO: Arkiv)/ Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Eduard Selami, vijoi takimet e tij me demokratët e Qarkut të Dibrës. Selami tha se ...
Demokratët e degës së PD e Korçës, peticion: “Të anulohet votimi për kryetarin, është farsë!”
  Demokratët e Korçës, përmes një peticioni të firmosur sot, kërkojnë të anulohet procedura ‘farse’ që ka nisur Lulzim Basha për votimin s...
Dhuna mbi deputetin: PD mbron veten, ‘ngjarja nuk ka motive politike’.
Pas incidentit të ndodhur ditën e sotme, ku u dhunua deputeti i PD-së, Bedri hoxha, pak para takimit të Lulzim Bashës në Burrel, ka reaguar edhe P...
Eduard Selami: “Si kryetar i PD do të fshi marrëveshjen e fshehtë Rama- Basha!”
 Kandidati për kreun e PD-së, ish kryetar i PD, Eduard Selami, sërish ka sulmuar rivalin e tij Lulzim Basha duke u shprehur se marrëveshja e tij m...
I tha “plehrë” dhe e goditi 10 minuta para mbledhjes së PD. “Basha nuk më ka telefonuar, vetëm Selami”.
Deputeti i PD, Bedri Hoxha, ka folur lidhur me incidentin e sotëm, kur ai u godit me grusht nga një person. “Ngjarja ndodhi 10 minuta para se t...
Goditet deputeti Demokrat Bedri Hoxha para takimit të Bashës me militantët.
Deputeti Demokrat, Bedri Hoxha, është goditur nga një person para takimit të Bashës me simpatizantët në Burrel, rreth mesditës së sotme. Incide...
Gara në PD/ Eduard Selami përballë Bashës: ‘Unë jam Republikan… ti ke studiuar me bursë të Soros!’
Një debat i ashpër është zhvilluar në takimin e Lulzim Bashës dhe Eduart Selamit me strukturat drejtuese të PD në Korçë. Selami dhe Basha janë pye...
Basha prapë e gjen humbjen te ‘vjedhja e votës’. “A bëjmë edhe një herë si në 1991?!, thotë Basha
Nga: Veritas.com.al/ Por tani kanë kaluar shumë vite dhe kohët kanë ndryshuar; nuk mund të kthehet më viti 1991. Qytetarët dhe vetë demokratët ...